Чи потрібна нотаріальна копія витягу з рішення експертної команди з оцінювання функціонування для отримання пільг і виплат?
У рамках оцінювання повсякденного функціонування особи експертні команди визначають обмеження життєдіяльності та допомагають людині отримати необхідну підтримку. Одне з питань, яке виникає у громадян, – чи можна нотаріально засвідчити витяг з рішення експертної команди. Роз’яснюємо, як це працює.
В яких випадках необхідна нотаріально засвідчена копія витягу з рішення експертної команди?
Законодавство не містить випадків, в яких використовується виключно нотаріально засвідчена копія витягу з рішення. Тому немає юридичної необхідності використання саме копій витягів з рішень, засвідчених нотаріально.
Більше того з соціальною сферою уже впроваджено обмін даними між електронними системами, тож необхідні відомості передаються в цифровому форматі.
Якщо людині все таки потрібно два примірники – про це можна зазначити про це під час оцінювання з проханням виготовити ще один витяг з рішення експертної команди.
Чи може нотаріус засвідчити копію витягу з рішення експертної команди?
Так, нотаріус може засвідчити копію витягу за умови його правильного оформлення. Відповідно до пункту 3 глави 8 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України (наказ Мін’юсту від 22.02.2012 №296/5), не приймаються документи, якщо вони:
-
порвані або пошкоджені;
-
викладені на кількох аркушах, але не з’єднані належним чином;
-
не пронумеровані;
-
не скріплені підписом та печаткою відповідної установи.
Якщо людина має намір засвідчити нотаріально копію з витягу експертної команди, вона може зазначити про це експертній команді, з проханням оформити витяг відповідно до вимог до документів, які можуть посвідчуватись нотаріально.
Як підготувати витяг для виготовлення з нього нотаріально засвідченої копії?
Щоб копію витягу з рішення експертної команди можна було засвідчити у нотаріуса, необхідно:
✔ Пронумерувати всі сторінки – від першої до останньої у встановленому порядку.
✔ Прошити (прошнурувати) документ – використати нитки або інший спосіб з’єднання, який унеможливлює роз’єднання аркушів.
✔ На тильному боці останнього аркуша написати засвідчувальний текст:
«Прошито і пронумеровано ____ аркушів»
Далі поставити підпис посадової особи, її прізвище, ініціали, посаду, дату та печатку закладу охорони здоров’я.
???? У рамках оцінювання повсякденного функціонування особи експертні команди визначають рівень порушення функціонування та допомагають людині отримати необхідну підтримку.
В яких випадках необхідна нотаріально засвідчена копія витягу з рішення експертної команди?
Законодавство не містить випадків, в яких використовується виключно нотаріально засвідчена копія витягу з рішення.
Якщо людина має намір передати витяг з рішення експертної команди до певних органів влади чи установ, рекомендується зазначити про це під час оцінювання. Експертна команда може виготовити два примірники витягу і передати їх особі або уповноваженому представнику.
Чи може нотаріус засвідчити копію витягу з рішення експертної команди?
Так, нотаріус може засвідчити копію витягу за умови його правильного оформлення:
✅ Пронумеровані всі сторінки
✅ Прошиті (прошнурувані) аркуші
✅ Є засвідчувальний напис на останньому аркуші: «Прошито і пронумеровано ___ аркушів» + підпис, дата та печатка закладу охорони здоров’я.
⚠ Але важливо! Для отримання пільг, статусів, пенсій чи соціальних виплат нотаріальна копія витягу не потрібна. Більше того з соціальною сферою уже впроваджено обмін даними між електронними системами, тож необхідні відомості передаються в цифровому форматі.
Якщо вам все-таки потрібно два примірники – просто попросіть їх у закладі охорони здоров’я.
ℹ Деталі – на сайті МОЗ України.