ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
12:20, 14 червня 2022
В умовах війни, як і у мирний час, кров, її компоненти і препарати вкрай необхідні закладам охорони здоров’я. Донорська кров може врятувати пацієнтів онкологічних, хірургічних й опікових відділень у ц..
12:07, 01 червня 2022
До Дня захисту дітей #МОЗ України розповідає, як із медичною системою взаємодіють діти та які послуги можуть отримати та отримують діти для підтримання власного здоров’я та гармонійного розвитку.
10:25, 31 травня 2022
Кожна година, день, місяць та рік без сигарет — крок до покращення здоров’я. Кинути курити — важливе рішення і шанс прожити довге життя з меншою шкодою для здоров’я. Усі види сигарет шкідливі однаково..
всі новини

У Великогаївській об’єднаній територіальній громаді основний акцент роблять на розвиток медицини

У Великогаївській об’єднаній територіальній громаді Тернопільського району основний акцент сьогодні роблять на розвиток мережі медицини. Тут триває будівництво амбулаторії загальної практики – сімейної медицини безпосередньо у Великих Гаях та розробка проектно-кошторисної документації на будівництво амбулаторії у селі Баворів, що входить до громади.

За словами голови ОТГ Олега Кохмана, мета такої роботи полягає у тому, щоб повернути пацієнтів із районної лікарні проходити обстеження та лікуватися на місці. Це водночас і зручно, і комфортно, і не потребує багато часу на те, щоб дістатися до лікувального закладу.

Побував у приміщенні фельдшерсько-акушерського пункту, де сьогодні активно тривають роботи із його реконструкції, й голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна. Масштаби будівництва та реконструкції амбулаторії вражають, адже її площу збільшили із 139 кв. метрів до 635-ти. Працюватимуть в медустанові 4 сімейних лікарі, які планується, що обслуговуватимуть 3 тисячі пацієнтів згідно із підписанами деклараціями.

Загальна кошторисна вартість об’єкта – понад 10 млн. 300 тис. грн., з них половина – це власні кошти громади.

Як наголосив очільник області Степан Барна, будівництво амбулаторії стало можливим завдяки фінансуванню із Державного бюджету, а саме з Державного фонду регіонального розвитку.

«Наявність даної амбулаторії дозволить створити належну матеріально-технічну базу для забезпечення функціонування первинної медичної допомоги. Також важливо, що цього року ми працюємо в напрямі розвитку сільської медицини. На ці потреби область отримала 179 млн. грн., за рахунок яких плануємо побудувати 18 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини, подекуди із житлом для сімейних лікарів, закупити автомобілі для зручності та оперативності медиків, а також осучаснити обладнання», – зазначив Степан Барна.

Додамо, що ФАП комунальне некомерційне підприємство «Великогаївська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини» буде забезпечувати медичне обслуговування жителів Великих Гаїв, Дичкова, Красівки, Застінки, Товстолуга та Кип’ячки.

 

Читайте також