ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

За підтримки керівництва області проведені ремонтні роботи кардіологічного відділення на базі Тернопільської університетської лікарні

22 вересня начальник управління охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Богайчук та головний лікар університетської лікарні Василь Бліхар продемонстрували голові Тернопільської обласної державної адміністрації Степану Барні проведенні ремонтні роботи кардіологічного відділення на базі Тернопільської університетської лікарні.

«Відкриття кардіоцентру в Тернополі – це буде медичною революцією в системі охорони здоров’я області. – наголосив начальник управління охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Богайчук - За рік на Тернопільщині стається приблизно тисячу інфарктів. Кожен сьомий із хворих помирає, велика частина стає інвалідами. Тому важливим завданням є знизити смертність та врятувати чим більше людей, адже саме це і є пріоритетним завданням в реформі охорони здоров’я, яку ми зараз впроваджуємо в нашу область.»

Також Володимир Григорович підмітив, що важливою складовою є не лише фінансове питання, а й підготовка спеціалістів.

«Для того, щоб лікар міг проводити операції на відкритому серці, йому потрібне спеціальне навчання. Сьогодні ми цю проблему частково вирішили й запросили професора, нашого земляка, дитячого кардіохірурга Романа Лелика, який зараз працює в Одесі, керувати цим кардіоцентром і забезпечувати надання якісних медичних послуг» - повідомив очільник області Степан Барна.

Водночас, голова Тернопільської обласної державної адміністрації наголосив на тому, що проводити операції у Тернополі буде значно дешевше, ніж це, наприклад, роблять у Києві.

«Ми здешевимо послугу завдяки тому, що стенти будуть придбані за рахунок держави. На сьогоднішній момент стенти закупляє держава і розподіляє їх між областями. У нашій ж області хвора людина бере стент і їде на операцію в іншу область, а це відповідно додаткові кошти й витрати. Я сподіваюся, що вже у жовтні ми запустимо ангіограф державно-приватного партнерства, а в січні – державний ангіограф, який ми придбали на умовах співфінансування. Але між цим періодом вже буде проведена перша операція на відкритому серці.»

До слова. на умовах співфінансування по програмі, яка спрямована на придбання сучасного обладнання і створення кардіоцентрів в Україні, на Тернопільщині вже придбано ангіограф. Зокрема, на його придбання з державного бюджету виділили 6 мільйонів гривень. Стільки ж коштів виділили з обласного бюджету.

 

Прес-служба УОЗ ТОДА


Читайте також