ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Пошук позабюджетних альтернативних джерел фінансування та налагодження співпраці з міжнародними грантодавцями обговорили в обласній рад

Пошук позабюджетних альтернативних джерел фінансування та налагодження співпраці з міжнародними грантодавцями обговорили в обласній раді

Голова обласної ради Віктор Овчарук провів нараду з керівниками об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст та головними лікарями лікувально- профілактичних закладів Тернопільської області з питань діяльності установ та їх участі у грантових програмах.

В обговоренні актуальних питань роботи комунальних установ взяли участь заступник голови облради Любомир Крупа, керуючий справами виконавчого апарату Тернопільської обласної ради Іван Бабійчук.

Звертаючись до учасників наради, голова обласної ради Віктор Овчарук зазначив: «Аналіз міжнародного досвіду проектної діяльності показує, що в багатьох розвинених країнах світу одним з важливих завдань органів місцевого самоврядування, а також підприємств комунальної власності є спрямування роботи на пошук позабюджетних альтернативних джерел фінансування та налагодження співпраці з міжнародними фондами, програмами та грантами.

Тернопільська обласна рада протягом останніх років також впроваджує проектні технології. Зокрема - у рамках підписаної трьохсторонньої Угоди про партнерство міжТернопільською обласною радою, Тернопільською обласною державною адміністрацією та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Тернопільській області завершується третя фаза проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на період 2014-2018 роки. Позитивним прикладом є участь об’єднаних територіальних громад області в програмі Агентства США з міжнародного розвитку USAID (DOBRE) із загальним бюджетом 50 млн.дол.США терміном на 5 років. За домовленістю з керівництвом Програми у Тернополі відкрито офіс Програми у західному регіоні. Враховуючи обмеженість бюджетних коштів, важливим напрямком роботи органів місцевого самоврядування, підприємств та установ комунальної власності повинна стати робота спрямована на пошук позабюджетних джерел фінансування з міжнародних фондів, програм та грантів. Саме на цьому питанні обласна рада зосереджує свою увагу в координації роботи установ комунальної власності обласної ради».

Аналіз роботи в установах комунальної власності Тернопільської обласної ради щодо залучення коштів міжнародних програм, фондів та грантів на виконання листа-доручення Тернопільської обласної ради від 20.02.2017 року № 01-204 «Про організацію роботи з підготовки проектів та залучення додаткових позабюджетних коштів» здійснив начальник відділу аналізу виконання програм, залучення інвестицій та промоції області виконавчого Тарас Борук, який повідомив: «Роботою спрямованою на залучення додаткових ресурсів та коштів займались тільки 18 установ, зокрема: 8 установ комунальної власності Тернопільської обласної ради проводили роботу з підготовки та реалізації проектів із залучення коштів програм та грантів, підписання угод та налагодження співпраці ; 9 установами підготовлено відповідні проекти та подано заявки на отримання грантової та фондової допомоги;3 установи (Тернопільський обласний комунальний дитячий будинок-інтернат, Мельнице-Подільський обласний комунальний дитячий будинок-інтернат, Скала-Подільський психоневрологічний будинок-інтернат) залучають кошти благодійних організацій та благодійників-фізичних осіб». Також Тарас Борук розповів про методичні підходи та рекомендації щодо написання проектних заявок та участі у грантових програмах. http://te-rada.org/?id=306

Про методичні аспекти оформлення права постійного користування земельними ділянками об’єктів спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Тернопільської області говорила Ірина Шумада, начальник відділу з питань охорони навколишнього природного середовища, екологічної політики, природокористування та земельних відносин виконавчого апарату Тернопільської обласної ради. Ганна Кузьма дала роз’яснення щодо застосування норм чинного законодавства України в діяльності об’єктів спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Тернопільської області, а Людмила Гук – щодо управління майном об’єктів спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Тернопільської області.

Заступник голови обласної ради Любомир Крупа наголосив на тому, що «… реформа децентралізації містить у собі і бюджетну складову, тобто використання бюджетних коштів має бути оптимізовано і направлятимуть їх перш за все на розвиток підприємств та установ з урахуванням їх попередньої діяльності». Іван Бабійчук підкреслив, що роботу із потенційними грантодавцями в області слід активізувати. «Ми повинні взяти за взірець Польщу, яка активно працює із проектами та програмами Євросоюзу», - зазначив керуючий справами виконавчого апарату Тернопільської обласної ради.

Підбиваючи підсумки наради, Віктор Овчарук підсумував: «Проведення наради, підготовлені рекомендації та наведена інформація стане корисною в організації роботи установ комунальної власності обласної ради та поліпшить нашу комунікацію та співпрацю».

Прес-служба УОЗ ТОДА


Читайте також