ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Навчання лікарів-інфекціоністів кабінетів «Довіра»

 

26 жовтня 2017 року відбулися переривчасті курси лікарів-інфекціоністів кабінетів «Довіра» лікувально-профілактичних закладів області на базі спеціалізованого амбулаторно-поліклінічного відділення профілактики та лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу КУТОР «Тернопільський обласний наркологічний диспансер» .

За словами Свірського О. Я., завідуючого амбулаторно – поліклінічним відділенням профілактики та лікування ВІЛ – інфекції/СНІДу КУТОР ТОНД , вся робота спеціалістів має бути спрямована на досягнення стратегії 90 – 90 – 90.  90%  - обстежено і взято на облік, 90% -  отримують  антиретровірусне лікування,  90% - це особи з кількості пролікованих хворих, в яких не повинно проявитись ВІЛ – навантаження.

Як повідомила Буртняк Т. В., лікар-епедеміолог  спеціалізованого амбулаторно–поліклінічного відділення профілактики та лікування  ВІЛ-інфекції , станом на 01.10.2017 року в області вперше зареєстровано - 53 випадки ВІЛ/СНІДу.  Показник захворюваності на 100тис.населення становить 5,09  ( за 9міс 2016 року було зареєстровано 98 випадків ВІЛ/СНІДу,  показник захворюваності становив 9,2 на 100тис нас.)

Серед  зареєстрованих  випадків  ВІЛ-носійство становить 37 випадків (показник захворюваності 3,5 на 100 тис нас. – аналогічний період 2016 року 58 випадків, показник -5,4 ) .

За 9 місяців 2017 року зареєстровано 16 випадків СНІДу (9 місяців 2016 року -40 )

Серед зареєстрованих у 2017 році випадків СНІДу -10 випадків з вперше встановленим діагнозом СНІД та в 6  випадках відбулась зміна діагнозу ВІЛ-носійства на СНІД.( Заліщицький, Теребовлянський, Тернопільський, Чортківський райони по 1 випадку  та м .Тернопіль-2 випадка ).

За аналогічний період минулого року в області було зареєстровано 40 випадків СНІДу, показник на 100тис . населення – 3,7, з них 23 випадки  СНІДу вперше зареєстровано (показник на 100тис .населення -2,1),  в 16 випадках відбулася зміна діагнозу ВІЛ-носійства на СНІД.

За 9 місяців 2017 року в області ВІЛ-інфекція виявлена в  4 вагітних, 11 дітей народилось від ВІЛ-інфікованих матерів (5 хлопчиків та 6 дівчаток ), четверо  дітей народилось від матерів, які проживають в  м. Тернополя,  двоє дітей -в Бережанському  районі, по одному випадку- в Гусятинському, Збаразькому, Заліщицькому,  Тернопільському та Шумському  районах.

Як і раніше, основним шляхом передачі залишається статевий -71,2%, (актуальним є і гомосексуальний шлях передачі - зареєстровано 3 випадки передачі ВІЛ гомосексуальним шляхом, при  проведені 3 обстежень), парентеральний – 7,7%, від матері до дитини (діти  з не уточненим ВІЛ - статусом ) - 21,1 % .

Під час навчання для лікарів – інфекціоністів кабінетів «Довіра» лікувально-профілактичних закладів області були презентовані такі теми:

1. Про організацію роботи по профілактиці та лікуванню ВІЛ-інфекції/СНІДу в умовах  об’єднання КУТОР “Обласний наркологічний диспансер”та КУТОР “Обласний Центр профілактики та боротьби зі СНІДом”, перспективи роботи . Завідуючий  амбулаторно – поліклінічним відділенням профілактики та лікування ВІЛ – інфекції/СНІДу КУТОР “Обласний наркологічний  диспансер” Свірський О. Я

2. Про епідемічну ситуацію по ВІЛ/СНІДу в Тернопільській області за 9 місяців  2017 року . Шляхи покращення. Лікар-епедеміолог  спеціалізованого амбулаторно–поліклінічного відділення профілактики та лікування  ВІЛ-інфекції /СНІДу  Буртняк Т.В.

3. Про організацію взяття на облік, проведення диспансеризації ВІЛ-інфікованих  та хворих на СНІД та лікування за 9 місяців 2017  року. Лікар – інфекціоніст спеціалізованого амбулаторно–поліклінічного відділення профілактики та лікування  ВІЛ-інфекції /СНІДу   Паньків Н.Б. 

4. Аналіз випадків КО-інфекції (ВІЛ-інфекція /туберкульоз) ,причини виникнення та профілактика. Завідувач відділом облтубдиспансера Укусок О.М.

  5. Про недоліки та упущення в організації лабораторної діагностики ВІЛ-інфекції. Завідуюча клініко-діагностичної лабораторії КУТОР «Тернопільський обласний наркологічний диспансер» Наконечна І.Г.                                                         

6. Про стан виконання наказів МОЗ України щодо забезпечення статистичної звітності щодо ВІЛ-інфекції /СНІДу .Результати здачі звітів у відповідності звітних форм Ф №1, ф№3 Лікар-епедеміолог спеціалізованого амбулаторно–поліклінічного відділення профілактики та лікування  ВІЛ-інфекції /СНІДу  Буртняк Т.В.                                 

7. Практичне опрацювання подання електроних звітів Ф.№3  Медичний регістратор спеціалізованого амбулаторно–поліклінічного відділення профілактики та лікування  ВІЛ-інфекції /СНІДу   Адріанова Г.С Лікар-епедеміолог спеціалізованого     амбулаторно–поліклінічного відділення профілактики та лікування  ВІЛ-інфекції /СНІДу Буртняк Т.В.

 

Прес -  служба УОЗ                                                                  

 

 

 

 

 


Читайте також