ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

В Тернопільській ОДА відбувся семінар "Публічні закупівлі: здійснення публічних закупівель у системі електронних торгів ProZorro за новими правилами"

В Тернопільській  ОДА відбувся тематичний семінар у сфері закупівель з розпорядниками бюджетних коштів "Публічні закупівлі: здійснення публічних закупівель у системі електронних торгів ProZorro за новими правилами".

Йшлося і про зміни до Закону згідно Законопроекту 1076.

Модератором семінару виступила спеціаліст у сфері державних закупівель, Агент ProZorro в Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях Інна Корда. Вона ж є і засновником юридичної фірми "Світ права" у м.Львів.

Вступне слово мала заступник директора департаменту - начальник управління регіонального економічного розвитку департаменту економічного розвитку і торгівлі Тернопільської ОДА Людмила Біловус.

Учасники семінару виступили представники управлінь, департаментів, структур, підрозділів облдержадміністрації. Серед них - і представник управління охорони здоров'я - провідний спеціаліст відділу фінансово-економічного та програмного забезпечення управління охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації Оксана Волчек.

Загалом, система ProZorro працювала в пілотному режимі з лютого 2015 року до квітня 2016 року. За цей час велика кількість замовників добровільно приєдналися до неї і навчилися нею користуватися. Тим не менш з наближенням “другої хвилі” переходу на електронні закупівлі до команди реформи звертаються представники тендерних комітетів з усіх куточків країни з проханнями провести навчальні заходи.

Розпочато захід з короткою промовою, що таке ProZorro і як діє даний ефективний механізм реформування в Україні.

Озвучено важливу інформацію стосовно сфери державних закупівель, зокрема впровадження Е-каталогів, внесення змін ВРУ нещодавно, 19 вересня 2019 року, до Закону України "Про публічні закупівлі", а також особливості заповнення електронних форм документів та нововведення щодо розміщення річного плану.

 - Уже є можливість закупити фармацевтичну продукцію через Е-каталоги (додатково: папір, товари для друку, комп'ютерне та мережеве обладнання тощо) - зазначила Інна Василівна. - Щоправда, Е-каталог діє лише пілотно у м.Київ та області. - Ліки, шприци, бинти, інші медичні вироби можна замовити безпосередньо онлайн - за адекватною ціною, перевіреною якістю та з мінімальним адміністративним навантаженням. 

Важливим є те, що електронні каталоги - так звані Е-каталоги - поширюватимуться лише на допорогові закупівлі в межах до 200тис.грн.

Відбір пропозицій фармацевтичної продукції в електронний каталог здійснює ДП "Медичні закупівлі України".

Деталізуючи зміни закону згідно Законопроекту 1076 ("Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів щодо вдосконалення публічних закупівель"), спеціаліст у сфері державних закупівель, Агент ProZorro в Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях зазначила, що "вони призведуть до: підвищення якості виконання договорів; боротьби з недобросовісними постачальниками; запобігання штучного затягування або зривам тендерів; підвищення результативності торгів шляхом збереження найкращої пропозиції; поступового переходу до професіоналізації сфери; впровадження нових електронних інструментів; врегулювання допорогових закупівель; посилення відповідальності за порушення тощо".

Нагадаємо, що з метою забезпечення найефективнішої координації в електронній системі закупівель, команда ProZorro створила низку інформаційних інструментів. Зокрема, є можливість дистанційного ознайомлення з новими нормами Закону - на створеному інформаційно-навчальному ресурсі Infobox http://infobox.prozorro.org/.

Довідково

Ірина Корда відома як "агент змін Prozorro". Агентів (тренерів) навчали Міністерство економічного розвитку і торгівлі та ДП «Зовнішторгвидав України» для проведення безкоштовних навчальних семінарів Prozorro в регіонах.


Читайте також