ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Триває всеукраїнська науково-практична конференція "Медико-соціальні проблеми дитячого віку"

Захід проводиться за підтримки Міністерства охорони здоров'я України, ТНМУ імені І. Я. Горбачевського МОЗ України, управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА та відділу охорони здоров'я медичного забезпечення ТМР.

З вітальним словом виступила заступник начальника управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Лідія Чайковська.

Основна тема І засідання всеукраїнської науково-практичної конференції "Медико-соціальні проблеми дитячого віку" сформульована як "Доказова медицина в практиці лікаря-педіатра".

Розпочала І засідання доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією ТНМУ імені І. Я.  Горбачевського МОЗ України Оксана Боярчук з доповіддю "Антибіотики при респіраторних захворюваннях у дітей: коли, як і скільки?".

Про те, які рекомендації до показання до антихелікобактерної  терапії у дітей (на основі рекомендацій ESPGHAN) розповів завідувач кафедри педіатрії №5, доктор медичних наук, професор Національного медичного університету ім. О. Богомольця Віктор Лукащук.

Доктор медичних наук Національного медичного університету ім. О. Богомольця Наталія Балацька (Український науково-медичний центр остеопорозу) деталізувала вплив білково-енергетичної недостатності на перебігосновного захворювання.

У роботі І засідання плановано симпозіум за участі професора кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб Буковинського державного медичного університету Олени Колоскової ("Імплементація міжнародних проколів з лікування бронхітів у практику лікаря-педіатра"); доктора медичних наук, професора, завідувача кафедри клінічної імунології, алергології та загального догляду за хворими ТНМУ імені І. Я. Горбачевського МОЗ України Ігоря Господарського ("Часті респіраторні інфекції:можливості і попередження" та "Антибіотик - асоційована діарея і пробіотики"); кандидата медичних наук, доцента, дитячого алерголога ТНМУ імені І. Я. Горбачевського МОЗ України Тамари Березної ("Синдром гістамін індукованої непереносимості: діагностика та лікування"); доктора медичних наук, професора, завідувача кафедри педіатрії ННІ післядипломної освіти Наталії Банадиги ("Гострі кишкові інфекції у дітей: суть проблеми та лікувальна тактика на засадах доказової медицини") та доктора медичних наук, доцента кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією ТНМУ імені І. Я. Горбачевського МОЗ України Любові Волянської ("Регідратаційна терапія ГКІ у дітей: імплементація світового досвіду в практику української сімейної медицини").

Впродовж роботи засідання учасники мали змогу задати модераторам-доповідачам питання, отримавши вичерпні відповіді.

Плановано і другу частину І засідання всеукраїнської науково-практичної конференції - "Медико-соціальні проблеми дитячого віку" під тематичною назвою "Респіраторна патологія у дітей: сучасні докази і виклики".

Опісля ІІ засідання "Дитина першого року життя наприйомі у лікаря первинної ланки" очікуються проведення кількох майстер-класів, зокрема "Вакцинація з порушеним календарем профілактичних щеплень", "Діагностика та корекція хронічної білково-енергетичної недостатності у дітей з тяжкою соматичною патологією", "Отоскопія у дітей" та "Структурована оцінка критичного стану у дитини та алгоритм стабілізації такого пацієнта".

Триватиме всеукраїнська науково-практична конференція і надалі - у найбільшому ІІІ засіданні - "Медико-соціальні аспекти хронічних захворювань у дітей, де доповідатимуть 17 доповідачів із ДУ "Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В. П. Комісаренка НАМН України", КЗВО Рівненської медичної академії та ТНМУ імені І. Я. Горбачевського МОЗ України.


Читайте також