ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Співпрацю представництва Міжнародної організації з Міграції та управління охорони здоров’я облдержадміністрації схвалено сьогодні

В управлінні охорони здоров’я відбулась нарада стосовно питань сфери протидії торгівлі людьми за участі в.о. начальника управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Лідії Чайковської, головного спеціаліста управління сім’ї та молоді Тернопільської ОДА Оксани Шуль, начальника відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міськради Василя Даньчака, заступника начальника відділу з медичних питань Ольги Ярмоленко, представника громадської організації «ТМЖК» Відродження нації» Марини Пасічник та співробітника Міжнародної організації з Міграції Ольги Щербатюк.

Загалом, йшлося про підвищення рівня поінформованості громадян стосовно проблеми торгівлі людьми, привернення уваги до важкого становища жінок, чоловіків, які стали жертвами цього злочину, а також обговорення перспектив медичного надання допомоги постраждалим.

Про те, що «наразі йдеться про теоретичну платформу вирішення основних питань щодо надання медичної допомоги такій категорії осіб», наголосила представник громадської організації «ТМЖК» Відродження нації» Марини Пасічник.

Співробітник Міжнародної організації з Міграції Ольга Щербатюк коротко розповіла про те, яка мета МОМ та як вона працює у галузі основоположних прав та свобод людини, верховенства права, демократії, толерантності та недискримінації в Україні. 

Співробітник Міжнародної організації з Міграції заявила про те, що «представництво Міжнародної організації з Міграції має намір розширяти партнерство з урядовими та неурядовими організаціями». Так, у Києві партнерство успішно реалізується у спеціалізованому – поки, що єдиному в Україні - центрі, у Вінниці – стартувало і тривають перемовини.

Співпрацю представництва Міжнародної організації з Міграції та управління охорони здоров’я облдержадміністрації схвалено сьогодні, на нараді в УОЗ. Які кроки подальшої співпраці - буде прогнозовано після 1 квітня 2020 року.

Заступником начальника відділу з медичних питань Тернопільської міськради Ольгою Ярмоленко запропоновано варіанти подальшої співпраці. Начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міськради Василь Даньчак підтримав дані пропозиції, зауваживши про необхідне вивчення досвіду та напрацювань даної проблематики.

Наприкінці заходу, головним спеціалістом управління сім’ї та молоді Тернопільської ОДА Оксаною Шуль висловлено вдячність за роботу в сфері протидії торгівлі людьми управлінню охорони здоров’я:

 - Управління охорони здоров’я завжди має розуміння в вирішенні питань, зокрема, медичних, у сфері протидії торгівлі людьми - продовжила вона. - Завдяки, безпосередньо, налагодженій праці та зусиллям Лідії Зіновіївни, розроблено і впроваджено наказ, що стосується даного питання, згідно якого особам, яким проведено процедури встановлення статусу осіб, які постраждали від торгівлі людьми, надано безоплатну медичну допомогу.

У відповідь, в.о. начальника управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Лідія Чайковська подякувала кожному за висловлення позицій та пропозицій, додавши, що «управління охорони здоров’я завжди готове до співпраці».


Довідково

Міжнародна організація з міграції (МОМ) є міжнародною міжурядовою організацією, заснованою під час конференції у м. Брюсселі 5 грудня 1951 року. Відповідно до Статуту МОМ, метою організації є координація міжнародної міграційної політики з боку держав та міжнародних організацій, створення форуму для обговорення актуальних питань у сфері міграції, а також надання державам технічної та консультативної допомоги задля реалізації конкретних проектів у міграційній сфері.

В рамках Стратегії МОМ основними напрямами діяльності Організації є покращення управління міграцією та забезпечення належного захисту прав мігрантів, сприяння економічному та соціальному розвитку держав, заохочення та подальший розвиток Міжнародного діалогу з питань міграції, а також навчання та надання підтримки державам у розробці національних програм у сфері боротьби з торгівлею людьми, особливо жінками і дітьми, відповідно до норм міжнародного права. Учасниками МОМ є 157 держав.

У Тернопільській області 33 осіб мають статус осіб, які постраждали від торгівлі людьми.


Читайте також