ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Володимир Богайчук: «Кожен лікар відповідатиме особисто за медичне забезпечення військовослужбовця чи члена його сім’ї, який звернувся в медичний заклад»

Про це особисто заявив начальник управління охорони здоров’я ТОДА Володимир Богайчук під час V виїзних зборів Громадської Спілки «Об’єднання учасників АТО Тернопілля».

Захід відбувся сьогодні, 20 грудня, в Тернопільській ОДА під головуванням керівника Громадської Спілки «Об'єднання учасників АТО Тернопілля» Дмитра Харчука та за участі та керівників структурних підрозділів Тернопільської ОДА, керівництва військових частин, МВС, СБУ, членів сімей загиблих, учасників бойових дій, членів громадських організацій та інших.
Йшлося про обрання головуючого та секретаря загальних зборів; затвердження порядку денного загальних зборів; діяльність обласної Спілки та затвердження програми діяльності на 2020 рік; співпрацю з органами місцевої влади, їх структурними підрозділами, які дотичні до проблем ветеранів через створення «Ради підтримки учасників бойових дій».
Окремо в порядку денному подано звернення до голів ОДА та обласної ради щодо фінансування меморіального комплексу «Алея слави Тернопілля», звернення до голів ОДА та обласної ради щодо створення та фінансування обласного центру підтримки учасників бойових дій «Дім ветерана»; звернення до голів ОДА та обласної ради щодо створення та фінансування обласного проекту «Ветеранська Варта», а також звернення до Президента України, голови Верховної ради України та голови КМУ щодо створення державного фонду підтримки учасників бойових дій, членів їх сімей та сімей загиблих, які хворіють на онкологічні захворювання.
У своєму виступі начальник управління охорони здоров’я ТОДА Володимир Богайчук запевнив присутніх, що будь-яка тема, що стосується військовослужбовців та членів їх сімей - особисто близька та небайдужа.
Він прийняв усі зауваження та пропозиції щодо питань медичного забезпечення та лікування ветеранів АТО та ОСС та запропонував спільно заслухати медиків, які не прийняли відповідних рішень по даних ситуаціях на наступних зборах Громадської Спілки «Об’єднання учасників АТО Тернопілля».

- Усі випадки надання недостатнього рівня медичної допомоги учасникам АТО та ОСС та їх членам сім’ї будуть вивчені. І кожен лікар відповідатиме особисто за медичне забезпечення військовослужбовця чи члена його сім’ї, який звернувся в даний медичний заклад – наголосив Володимир Богайчук.

Окрім того, під час V виїзних зборів Громадської Спілки «Об’єднання учасників АТО Тернопілля», запропоновано та затверджено особу в склад комісії по оздоровленні.
Зі словом виступили і представники, делеговані від Тернопільських облдержадміністрації, облради та міськради.
Про всебічну підтримку Тернопільської облради усіх учасників бойових дій, членів їх сімей висловив член президії Тернопільської обласної ради, депутат Тернопільської обласної ради Михайло Пінь. Він зазначив, що Тернопільська облрада робить все можливе завядки реалізації відповідних обласних програм для вирішення питання соціального, медичного тощо забезпечення в області.
Про напрацювання у проектах «Дім ветерана» та подібного проекту до запропонованого меморіального комплексу «Алея слави Тернопілля» розповів заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.
Він додав, що під проект «Дім ветерана» уже виділено приміщення на Злуки. А щодо питання створення та фінансування меморіального комплексу «Алея слави Тернопілля», то, безсумнівно, гідним взірцем проекту може служити реорганізований комплекс на базі «Парку Слави», найстарішого з парків Тернополя.
- Ґрунтовні напрацювання у цьому руслі є, як і проектно-кошторисна документація – продовжив він. – Якщо будуть пропозиції – ми готові проект видозмінювати - продовжив Леонід Бицюра.
Багато йшлося про соціальні гарантії. Членів виїзних зборів Громадської Спілки «Об’єднання учасників АТО Тернопілля» турбували питання забезпечення психологічною, медичною реабілітацією та санаторно-курортним лікуванням та іншим.
Про те, яким чином діє система надання медичних послуг та послуг реабілітації в області, деталізував директор департаменту соціального захисту населення ТОДА Вадим Боярський.
Він додав, що вирішення кожного озвученого питання, по суті, залежить не стільки від правильності оформлення звернення, скільки від змісту порушеного питання, складності проблеми, можливості її розв’язання в межах передбачених законом повноважень.
Окемо обговорено питання забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, зокрема дітей.
Нагадаємо, що відповідно до статті 24 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» оздоровлення та відпочинок дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції, дітей, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту, здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ та організацій, професійних спілок і фондів, добровільних внесків юридичних та фізичних осіб, інших джерел. До дитячих закладів оздоровлення та відпочинку направляються діти у віці від 7 до 18 років.
Діти мають право оздоровлюватись безкоштовно як в області, так в межах України (з частковою доплатою), так і закордоном.

Читайте також