ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Антифейк про начебто виграш адвокатом «вакцинної справи» у МОЗ України

У відео BIHUS.info від 11 січня 2020 року (https://tinyurl.com/ujdp9kq) була подана однобічна манипулятивна інформація та антинаукові твердження противників імунізації, без дотримання балансу думок, коментарів лікарів. Фактично антивакцинатори отримали майданчик для розповсюдження дезінформації, можливість легітимізувати свою позицію. Зокрема, адвокат Сергій Гула представив себе, як «людину, яка вперше виграла “вакцинну справу” у Верховному суді проти Міністерства охорони здоров’я України». Адвокат підміняє поняття «вакцинація» та «щеплення», розповідаючи по факту про діагностичний імунологічний тест (пробу Манту), який НЕ є щепленням. Такі неправдиві твердження в умовах низького рівня охоплення щепленнями несуть загрозу національній безпеці, життю та здоров’ю українців.

До слова, оригінальне відео програми було видалено. За посиланням пояснення від BIHUS.info: https://tinyurl.com/vnkvx5x

Інформація Сергія Гули, що начебто «МОЗ вперше в Україні програв вакцинну справу у Верховному Суді», є маніпулятивною. Так, раніше він вже робив подібні заяви (https://tinyurl.com/r3dn8x4https://tinyurl.com/tf95xe6). Він посилається на постанову Верховного Суду за справою № 128/2994/15-ц (https://tinyurl.com/u2cjemb). У постанові йде мова про туберкулінодіагностику (пробу Манту) у 2006 році у Вінницькій області. Міністерство дійсно програло цю справу, водночас справва стосується НЕ вакцинації.

Проба манту – туберкулінова проба або діагностичний імунологічний тест – дозволяє своєчасно виявити хворих, інфікованих туберкульозом та осіб з підвищеним ризиком захворювання. Некоректно її називати «вакцинацією» або «щепленням». Адже, на відміну від тесту, вакцина формує імунітет.

Ця особа не вперше використовує маніпуляції та дезінформує людей (https://tinyurl.com/wjzz2nu). Водночас подібні заяви небезпечні для телеглядачів. Адже, подивившись сюжет, люди можуть відмовитися від вакцинації, ставлячи під загрозу своє життя, життя своїх дітей та тих, кому щеплення заборонені за медичними показами.

Нагадаємо про іншу постанову Верховного Суду (https://tinyurl.com/umptkzu) – тоді рішення підтвердило обов’язковість вакцинації (https://tinyurl.com/tpufz4l). Матір позивалася до дошкільного навчального закладу через те, що її невакциновану дитину відмовилися приймати до садочку. Від вакцинації вона відмовилася «через недовіру до вакцин». Спочатку Славутський міський районний суд Хмельницької області задовольнив її позов, проте садочок оскаржив це рішення. Остаточне рішення виніс Верховний Суд у 2019 році – коли індивідуальний інтерес протиставляється загальному інтересу суспільства, загальне благо на безпеку та охорону здоров’я має перевагу. Суд також не отримав переконливих аргументів про те, чому якості вакцин не можна довіряти.

Закликаємо перевіряти інформацію та її джерела, подібних авторів – не спекулювати темою щеплень, а журналістів – дотримуватися журналістських стандартів та етичних норм. Адже відмова від імунізації може вартувати життя та здоров’я людей.

Так, нещодавно одномісячне немовля на Рівненщині померло від кашлюку, ускладненого двобічною негоспітальною пневмонією (https://tinyurl.com/sj86wxh). У багатодітній родині жодна дитина не була щеплена через відмову батьків.

Читайте також