ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Кожна жінка має ризик розвитку раку шийки матки - ЦГЗ

Але хвороба піддається профілактиці й цілком виліковна за умови раннього виявлення й належного лікування –повідомляють у Центрі громадського здоров’я України.

Рак шийки матки є четвертим найбільш поширеним видом раку серед жінок. Найчастіше недугу виявляють у жінок старше 30 років.

Щороку від хвороби гинуть сотні тисяч жінок: у 2019 році більше 280 тисяч жінок у всьому світі померло від раку шийки матки, а в Україні — більше 2 тисяч.

Відучора в Україні триває Всесвітній тиждень обізнаності про рак шийки матки. Його мета — щоби якомога більше людей знали, як зменшити свої ризики захворіти на цю недугу.

Як можна уникнути раку шийки матки?

☑ Робіть регулярні скринінги

Розвитку раку шийки матки можна запобігти завдяки ефективному скринінгу й лікуванню передракових станів серед жінок у віці 30 років і старше. ПАП-тест (його ще називають цитологічним скринінгом) допомагає своєчасно виявити передракові стани шийки матки. Робіть його щонайменше 1 раз на 3 роки.

☑ Вакцинуйте своїх дітей від вірусу папіломи людини

Вірус папіломи людини є головною причиною раку шийки матки. Він легко передається статевим шляхом. Рано чи пізно ним заражається понад три чверті всіх жінок, які ведуть статеве життя.

Попередити інфікування вірусом папіломи людини можна щепленням. Вакцина проти ВПЛ ― доведена та ефективна профілактика раку шийки матки. Вона на 90 % зменшує ймовірність розвитку новоутворень. Щеплення рекомендують робити у віці 9–14 років ще до початку статевого життя.

В Україні щеплення проти вірусу папіломи людини входить до Національного календаря профілактичних щеплень як рекомендоване. Пам’ятайте, щораніше ви виявите рак шийки матки, то вищі ваші шанси на одужання. Докладніше: http://bit.ly/3bOHlDZ


Читайте також