УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Управління ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
0352 25-48-76
Новини
11:43, 01 березня 2021
Із впровадженням в Україні Програми медичних гарантій кожне немовля, яке народилося передчасно або зі складною неонатальною патологією, отримує безоплатну медичну допомогу у повному обсязі.
09:12, 01 березня 2021
За добу в Тернопільській області: захворіло – 178 осіб; одужало – 112 особи; хворіє 3001 особа; летальних випадків – 3.
09:11, 01 березня 2021
За останню добу найбільше - у Вінницькій (598), Івано-Франківській (526), Житомирській (466), Чернівецькій (335) та Львівській (315) областях.
всі новини

До кінця березня у відділеннях екстреної медичної допомоги запрацює нове обладнання

Реформа екстреної медичної допомоги, яку впроваджує Міністерство охорони здоров'я, переходить до чергового етапу - оновлюється матеріально-технічна база 212 відділень екстреної невідкладної медичної допомоги в опорних закладах охорони здоров’я. Зокрема, придбано 161 комп’ютерний томограф, 152 цифрові рентген-апарати і 170 апаратів УЗД, що були закуплені торік на суму 3,3 млрд грн. До кінця березня триває їхня доставка до лікарень та монтаж.

Про це повідомила заступниця Міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова. Цьогоріч програма оснащення продовжується – в Державному бюджеті передбачено 2 млрд грн для екстреної медичної допомоги та оснащення приймальних відділень опорних лікарень.

«Але матеріальна база – лише інструмент. Людей рятують люди. Тому друга частина реформування стосується навчання за міжнародними стандартами лікарів і медичного персоналу новим правилам та підходам до реанімаційних дій щодо пацієнтів, які потрапляють у відділення в ургентних станах», – зазначила Світлана Шаталова.

Україна спиратиметься на досвід Австралії, Ірландії та Польщі у створенні системи надання екстреної меддопомоги на госпітальному етапі. Найважливіші критерії – це найсучасніший підхід до лікування хворих та спроможність адаптувати нові правила до українських реалій.

Цей проєкт став можливим завдяки тісній співпраці МОЗ та Світового банку у рамках ініціативи «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

Наразі група експертів напрацювала пакет пропозицій та змін, які стосуються врегулювання нормативно-правової бази. Їх впровадження дасть можливість окреслити напрями подальшого розвитку та розбудови відділень ЕМД.

Далі проєкт переходить до наступної фази – практичної. З-поміж лікарень, що надають екстрену медичну допомогу, буде обрано близько десятка пілотних, на базі яких відбудеться навчання лікарів та медперсоналу відповідно до міжнародної практики. Також напрацьовується новий системний підхід у механізмах роботи відділень.


Читайте також