УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Управління ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
0352 25-48-76
Новини
09:33, 21 квітня 2021
Як відомо, діабет — це хронічне захворювання, що проявляється тривалим підвищенням рівня глюкози в крові вище норми. Існує декілька типів діабету: діабет І типу, діабет ІІ типу, гестаційний діабет та ..
09:29, 21 квітня 2021
Про час та місце вакцинації від COVID-19 вас повідомлять за контактним номером, який ви залишили під час щеплення.
09:06, 21 квітня 2021
Не передбачається вакцинування залишками вакцини Comirnati виробництва Pfizer осіб, які не належать до визначених категорій.
всі новини

Очільниця УОЗ закликала не нехтувати правилами протиепідемічної безпеки, не займатись самолікуванням у разі появи симптомів ГРВІ та звертатись до сімейного лікаря

Ситуація із захворюваністю на коронавірус як в Україні, так і області погіршується. 

За добу у лікарні області госпіталізовано 135 хворих коронавірусом, минулої доби – 136. Продовжують хворіти – 10477 осіб. В закладах охорони здоров’я на стаціонарному лікуванні перебуває 1439 осіб, серед них – 1423 дорослих та 16 дітей.

«Медичні працівники продовжують фіксувати збільшення хворих на коронавірус, зокрема збільшується кількість тих, які потребують госпіталізації у наші медичні заклади - повідомила начальниця Управління охорони здоров'я ТОДА Ольга Ярмоленко. - В області 28 лікарень, які приймають хворих на COVID-19».

- Медики працюють у посиленому режимі. Вони продовжують рятувати пацієнтів та відзначають, що зараз - як ніколи - важко працювати в умовах пандемії - продовжила Ольга Маркіянівна - На апараті ШВЛ - 29 хворих на коронавірус.

Лише за добу коронавірусну інфекцію підтвердили у 795 осіб. Серед них - 27 дітей, шістнадцятеро у Тернопільському районі, .десятеро у Чортківському та одна дитина у Кременецькому.

Зі 795 нових випадків коронавірусу за добу - 67,8% у Тернопільському районі (авт. - див.інфографіку).

Станом на ранок 8 квітня в області лабораторно підтвердили майже вісім сотень випадків інфікування COVID-19.

Хворі, які поступають у медичні заклади, переважному у важкому стані, тому кисневі ліжко-місця заповнюються одразу. Ускладнюється перебіг захворювання у людей із супутніми захворюваннями. Сьогодні на кисневій підтримці у «ковідних» лікарнях Тернопільщини перебувають 1057 пацієнтів.

Відсьогодні у Тернополі діятимуть додаткові карантинні обмеження через погіршення ситуації з коронавірусом, посилюється контроль за їхнім дотриманням. Тернопільщина наразі у «помаранчевій» зоні епіднебезпеки.

Ольга Ярмоленко також закликала громадян не займатись самолікуванням у разі появи симптомів ГРВІ, негайно звертатись до сімейного лікаря. У разі підозри на COVID-19 він обов’язково направить на ПЛР-тестування, яке є безкоштовним. Діагноз «коронавірусна інфекція» може бути підтверджений лише лабораторними методами діагностики.

- Нехтування правилами протиепідемічної безпеки вже скоро може призвести до того, що ми вийдемо на інший рівень захворюваності - до тисячі випадків щоденно. Це означатиме лише те, що лікарняні ліжка будуть заповнені. Але цьому цілком можливо запобігти. Тернополянам та жителям області необхідно бути соціально відповідальнішими, пильнішими, дотримуючись протиепідемічних заходів, як вони робили це на початку запровадження карантину в області – наголосила вона.

Дотримання профілактичних правил мінімізує ризики зараження COVID-19.

Вони прості - дотримуйтеся соціальної дистанції, у громадських місцях обов'язково ПРАВИЛЬНО надягайте захисні маски, уникайте скупчення людей, уникайте рукостискань та обіймів, не торкайтеся руками очей, носа і рота, обробляйте руки спиртовмісним антисептиком або ретельно мийте їх з милом протягом 20-40 секунд теплою водою.

- Дотримання простих правил допоможе зберегти здоров’я. А комусь – життя.

Майбутнє без COVID-19 залежить від кожного з нас.

І тільки свідоме ставлення громадянам, а також вакцинація можуть зупинити поширення COVID-19, - зазначила Ольга Ярмоленко - Бережіть себе і рідних!

 

 


Читайте також