ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
10:41, 15 вересня 2021
Протягом року Міністерство охорони здоров`я закуповує за державні кошти ліки, отримувати які українці можуть безоплатно. Лише за минулий тиждень у регіони відправлено ліків загалом на понад 28 млн грн..
10:39, 14 вересня 2021
Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до постанови № 1236, що встановлює нові карантинні обмеження для запобігання поширенню COVID-19. Постанова набирає чинності через 7 днів з моменту публікації.
16:35, 13 вересня 2021
Стан виконання завдань визначених регіональним планом вакцинальної кампанії в області обговорили сьогодні, 13-го вересня, під час відеонаради за участі Департаменту охорони здоров’я Тернопільської обл..
всі новини

10 вересня відзначають Міжнародний день гінекологічного здоров’я

10 вересня відзначають Міжнародний день гінекологічного здоров’я.
Цей день покликаний привернути увагу громадськості до питань здоров’я жінок. Жіноче здоров’я – поняття дуже широке. Це і догляд за тілом, і за зовнішністю, і уважне ставлення до свого здоров`я. Саме в цей день медики всього світу прагнуть звернути увагу жінок на збереження власного здоров’я та профілактику гінекологічних захворювань.
Вкрай важливим в збереженні жіночого здоров’я є регулярні профілактичні відвідування лікаря-гінеколога з метою своєчасного виявлення передпухлинних та пухлинних процесів.
Але, на жаль, за останнє десятиріччя рівень захворюваності на онкопатологію жіночих статевих органів зріс на 14,5%. Тільки у 2018 році було виявлено онкологічні гінекологічні захворювання майже у 1200 жінок, причому 8-12% випадків – це занедбані випадки. 62% випадків онкопатології виявлено при профілактичних оглядах. При вчасному встановлені діагнозу та проведенні комплексного лікування зростає відсоток хворих, які успішно долають захворювання.
Медики та науковці наголошують на важливості здорового способу життя. Повноцінне харчування і сон допомагають налагодити гормональний баланс і протистояти шкідливим впливам довкілля. А жінки, що планують вагітність, мають вживати фолієву кислоту (вітамін В9), яка запобігає вадам розвитку плоду.
Гінекологічне здоров'я має великий вплив на всі системи організму жінки. Регулярно відвідувати гінеколога та проходити всі необхідні обстеження – золотий стандарт відмінного самопочуття для жінки. При виникненні тривожних симптомів слід одразу йти на консультацію, а не займатися самолікуванням.
 
 

Читайте також