ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
12:20, 14 червня 2022
В умовах війни, як і у мирний час, кров, її компоненти і препарати вкрай необхідні закладам охорони здоров’я. Донорська кров може врятувати пацієнтів онкологічних, хірургічних й опікових відділень у ц..
12:07, 01 червня 2022
До Дня захисту дітей #МОЗ України розповідає, як із медичною системою взаємодіють діти та які послуги можуть отримати та отримують діти для підтримання власного здоров’я та гармонійного розвитку.
10:25, 31 травня 2022
Кожна година, день, місяць та рік без сигарет — крок до покращення здоров’я. Кинути курити — важливе рішення і шанс прожити довге життя з меншою шкодою для здоров’я. Усі види сигарет шкідливі однаково..
всі новини

Захисні маски повинні носити всі!

Захисні маски повинні носити всі!
Так, це стосується і тих, хто вакцинувався, перехворів або просто вважає, що маски не захищають від інфікування. Наразі правильне використання захисної маски є основним способом уникнути інфікування коронавірусною хворобою та унеможливити подальшу передачу вірусу.
Особливо це стосується людей, які щодня мають велику кількість соціальних контактів, та осіб із груп ризику. До речі, їм слід використовувати маску не лише, щоб убезпечити від зараження оточення, а й для свого захисту.
Виняток обов’язкового використання захисних масок є лише для дітей віком до 12 років.
Чому всім необхідно носити маски?
▪Маски захищають здорових людей від інфікованих. Йдеться і про тих, хто має виражені симптоми, та тих, хто переносить хворобу безсимптомно. Саме тому використання маски — це прояв турботи не лише про власне життя та здоров’я, а й про тих, кого ненароком можна інфікувати.
▪Наразі в Україні триває чергова хвиля COVID-19, і ризик інфікуватися коронавірусом залишається високим, особливо коли йдеться про новий штам «Омікрон». Тож допоки не йдеться про колективний захист від коронавірусної хвороби, маски є важливим способом захисту.
▪Ні перенесена хвороба, ні вакцинація не захищають від можливого інфікування COVID-19, хоча щеплення рятує від важких наслідків коронавірусу та смерті.
Правильне використання маски у поєднанні із вакцинацією максимізує захист від COVID-19. Як і раніше, такі поради надають Центри з контролю та профілактики захворювань у США➡ https://cutt.ly/4Pl0Tn3
 
Окремо хочемо звернутись до тих, хто досі носить маску на підборідді, прикриває нею лише рот або ж не змінює її вчасно. Неправильне використання маски — не краще, чим відсутність маски взагалі.
Саме тому:
◾Надягайте маску чистими руками
◾Не використовуйте маску повторно
◾Не носіть чужі маски
◾Закривайте нею ніс та рот
◾Знімайте, не торкаючись передньої частини
◾Викидайте у закриті контейнери
Використання масок — правило, якого мають неухильно дотримуватись всі, хто перебуває у громадських місцях, великих скупченнях людей, транспорті, хворіє або перебуває разом із хворими.

Читайте також