ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Актуальні питання у сфері охорони здоров'я області обговорили на черговій нараді під головуванням Ольги Ярмоленко

Відбулась нарада директорки департаменту охорони здоров'я Ольги Ярмоленко з керівниками закладів охорони здоров’я.
На нараді обговорено актуальні питання:
-про зміни чинного законодавства щодо порядку борювання військовозобов'язаних;
-про продовження моніторингових візитів до заклади охорони здоров'я;
-про контрактування закладів охорони здоров’я з НСЗУ.
В нараді також взяла участь генеральна директорка ДУ "Тернопільський ОЦКПХ МОЗ України" Оксана Чайчук. Вона доповіла про проведений аналіз інфекційної захворюваності та охоплення щепленнями населення у Тернопільській області:
За 4 місяці 2025 року в області відмічається ріст загальної інфекційної захворюваності на 7,9%, у тому числі зросла захворюваність на ГКІ, лептоспіроз, хворобу Лайма.
Проблемою літнього періоду можливі ускладнення епідемічної ситуації в області з гострих кишкових інфекцій, вірусного гепатиту А, лептоспірозу, хвороби Лайма та інших інфекційних хвороб, яким притаманна літньо-осіння сезонність та циклічність.
Показник захворюваності на гастроентероколіти збільшився на 42,9% в порівнянні з аналогічним періодом 2024 року.
За 4 місяці 2025 року зареєстровано 9 випадків лептоспірозу проти 7 за аналогічний період 2024 року. Зареєстрований 1 летальний випадок (м. Тернопіль), лабораторно підтверджений.
Зросли показники захворюваності на хворобу Лайма на 27,4%.
В 2024 році використано 3200 доз антирабічної вакцини, за 5 місяців 2025 року використано 1437 доз вакцини проти сказу. Зросла кількість середньомісячного використання препарату з, що вказує на збільшення призначення антирабічної допомоги.
Зареєстровано 2 випадки кору (0,2 випадки на 100 тис. населення), діти не щеплені, мали контакт з лабораторно підтвердженими випадками кору.
З початку військових дій значно погіршилась епідситуація щодо туберкульозу, що проявляється високим рівнем захворюваності, значною кількістю бацилярних та деструктивних форм, реєстрацією випадків серед дітей та декретованих контингентів.
У 2024 році було зареєстровано 2 випадки правця. У травні 2025 року зафіксованоодин випадок з діагнозом «Правець» у дитини 9 років.
За 4 місяці 2025 року зареєстровано 8 випадків кашлюку проти 79 випадків за 4 місяці 2024 року, зниження на 89,8% - зниження після підйому захворюваності на кашлюк у 2024 році. Всі хворі на кашлюк діти не мали щеплень проти кашлюку (100%).
За 5 місяців 2025 року показники охоплення щепленнями до запланованих обсягів знаходяться на рівні показників аналогічного періоду 2024 року, деякі показниками нижчі минулорічних на 0,4-1,5%.

Читайте також