ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Відбулась презентація медичного інформаційного комплексу "Електронна охорона здоров'я " Тернопільської області

19 вересня у комунальному закладі Збаразької районної ради „Збаразький районний центр первинної медико-санітарної допомоги відбулася урочиста презентація медичного інформаційного комплексу "Електронної охорони здоров’я" Тернопільскої області.

«Це історичний момент для нашої області. Адже «Електронна охорона здоров'я» – це використання інформаційних технологій для підвищення ефективності медичного обслуговування та поліпшення доступу до медико-санітарної допомоги. Впровадження «Електронної охорони здоров’я» упорядковує процеси надання медичних послуг, позитивно впливає на якість та вартість медичної допомоги, в тому числі, і в результаті скорочення числа інших обстежень та їх дублювання.» - зазначає начальник управління охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Григорович Богайчук – « «Електронна охорона здоров’я» забезпечує взаємодію між пацієнтами, медичними працівниками та установами за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій».

Під час урочистої презентації очільник управління охорони здоров’я вручив Електронні медичні картки пацієнта голові Тернопільскої обласної державної адміністрації Степану Степановичу Барні та голові Тернопільської обласної ради Віктору Вікторовичу Овчаруку.

Також Володимир Григорович наголосив, що основними напрямами діяльності в галузі розвитку «Е-медицини» є впровадження автоматизованих інформаційних медичних систем, які, зокрема, дають змогу, зокрема:

1. Пацієнтам: 
- отримати інформацію про наявних лікарів в регіоні та вільного його вибору; 
- володіти інформацією про медичні послуги, які надаються закладами охорони здоров’я області; 
- можливість здійснення попереднього запису до лікаря як в телефонному режимі, так і за допомогою Інтернет-порталу; 
- подати запит на отримання виписки переглянути зведену амбулаторну карту (Кабінет пацієнта).

2. Лікарям: 
- скоротити кількість паперової облікової документації; 
- оперативно формувати звітні форми; 
- ефективніше контролювати проходження обов’язкових обстежень;
- покращити якість обслуговування за рахунок електронної черги; 
- контролювати стан захворюваності працездатного населення; 
- проводити оперативний моніторинг захворюваності та інше.

«Принципово новим підходом до реформування медичної галузі є створення єдиної (інтегрованої) інформаційно-аналітичної системи обліку стану здоров’я громадян України, а також іноземців та осіб без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, на основі електронної ідентифікації пацієнтів у закладах охорони здоров’я, збору даних профілактичних обстежень з метою подальшого використання в аналітичних, експертних і статистичних системах. У Тернопільській області пілотним районом, який обмінюватиметься інформацією з обласним реєстром пацієнтів визначено саме Збаразький центр первинної медико-санітарної допомоги» - додав начальник управління охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Богайчук.

Прес-служба УОЗ ТОДА

 


Читайте також