ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
11:51, 18 вересня 2023
Підсилюємо заклади охорони здоров'я Херсонської, Миколаївської та Запорізької областей, зокрема на постраждалих від затоплення внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС населених пунктів!
18:25, 15 вересня 2023
У Тернополі відкрили четверту підстанцію Тернопільської станції екстреної швидкої медичної допомоги. А також 4 громади отримали нові автомобілі швидкої допомоги: Кременецька, Чортківська, Теребовлянсь..
16:42, 14 вересня 2023
Заступник начальника Тернопільської ОВА Віктор Устенко та директорка департаменту охорони здоров’я ТОВА Ольга Ярмоленко взяли участь у нараді під головуванням міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.
всі новини

24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом
ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8, e-mail: admin@oblzdrav.gov.te.ua

"Це не день для суму й страху. Це нагода заявити про нашу рішучість і відповідальність в контролі за хворобою," – говорить доктор Лючіка Дітью (Lucica Ditiu), виконавчий секретар програми "Зупинити туберкульоз" у своєму зверненні.

Партнерська програма ВООЗ "Зупинити туберкульоз" (Stop TB Partnership) визначила цьогорічну тему Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом як "Охопити три мільйони: знайти, лікувати, вилікувати кожного".

Таким чином, партнери мають намір наголосити на принциповій необхідності продовжувати пошук можливостей для вчасної діагностики, ефективного лікування та успішного одужання всіх хворих на туберкульоз людей, прискорення прогресу на шляху до амбітної мети припинити поширення туберкульозу до 2035 року.

У цей день глобальні партнери говоритимуть про те, що:

  • З 9 млн нових випадків туберкульозу, що трапились у 2013 році, 3,3 млн залишились поза увагою систем охорони здоров'я.
  • ТБ на другому місці після СНІДу серед найбільших інфекцій-убивць у світі. Близько 1,5 млн осіб помирають від туберкульозу щороку – це приблизно 4000 людей на добу. Майже 80 000 із померлих – діти. Туберкульоз – це також одна із трьох головних причин смерті жінок віком від 15 до 44 та головна причина смерті людей, які живуть з ВІЛ. Від ТБ помирає чверть ЛЖВ у світі.
  • За оцінками, близько 2 млрд людей є носіями латентної туберкульозної інфекції – це третина людей у всьому світі.
  • Резистентний туберкульоз зустрічається у всіх країнах, де проводились відповідні дослідження. Понад 480000 людей захворіли на резистентні форми ТБ у 2013 році. Половина цих випадків трапились у Індії, Китаї та Росії.
  • Лише 97000 пацієнтів розпочали лікування резистентного ТБ минулого року – це менше, ніж один із п?яти тих, хто потребує такого лікування.
  • У 2013 році, 5,5 млн ЛЖВ пройшли скринінг на туберкульоз, порівняно із 4,1 млн у 2012 році.
  • Жодній країні світу поки не вдалось знищити туберкульоз. Кількість нових випадків знижується в світі менше, ніж на 2%. Якщо темпи подолання хвороби не зменшаться, людству знадобиться щонайменше 200 років, щоб знищити захворювання.
  • 10% всіх випадків резистентного туберкульозу стійкі до майже всіх протитуберкульозних препаратів – світові потрібні нові ефективні ліки. Економісти Центру "Копенгагенський консенсус" назвали контроль за туберкульозом четвертим за економічною ефективністю видом інвестицій для кращого майбутнього.

Враховуючи ситуацію конфлікту на сході України, масове переміщення населення з територій військових дій та проблеми, які постають у зв’язку з цим перед національною протитуберкульозною службою, Робоча група з впровадження інструментів АКСМ, що діє при ДУ "Український центр контролю за соціально небезпечними захворюваннями МОЗ України" вирішила присвятити Всесвітній день боротьби з туберкульозом у 2015 році таким вразливим категоріям населення, як внутрішньо переміщені особи та мешканці територій конфлікту.

За даними Товариства Червоного Хреста України, станом на 25 лютого 2015р. в Україні налічувалось 1069809 осіб, які переміщені з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.

Питання боротьби та профілактики туберкульозу в Тернопільській області постійно висвітлюються на веб- сайті ДОЗ ТОДА www.doz.te.gov.ua в розділі Новини та Туберкульоз.

Всеукраїнський День боротьби з туберкульозом є важливою подією і має велике значення для підвищення рівня освіченості населення (в т.ч. керівників) з питань розповсюдження, діагностики, профілактики, лікування туберкульозу.

Головні цілі в проведенні заходів до Дня боротьби з туберкульозом:

  • надати максимальну інформацію населенню про небезпечність, шляхи поширення, попередження туберкульозу;
  • про необхідність своєчасного проведення флюорографічного обстеження, протитуберкульозного щеплення, туберкулінодіагностики, хіміопрофілактики та дотримування всіх лікарських рекомендацій при лікуванні.

Комунальна установа Тернопільської обласної ради
“Центр здоров’я”