ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
09:59, 06 березня 2023
За значний внесок у розбудову України та служіння українському народу Президент України Володимир Зеленський нагородив військових медиків, серед яких і Тернопільський кардіохірург Володимир Мороз.
17:46, 03 березня 2023
До Тернополя прибув ще один евакуаційний потяг з внутрішньо переміщеними особами. Людей привезли з міст Донецької області, де ведуться активні бойові дії. Пацієнти доставлені до лікарень Тернопільсько..
12:38, 03 березня 2023
Одним із популярних народних лікарських засобів є часник. Але чи насправді він може допомогти не захворіти чи швидше одужати від застуди?
всі новини

Охоплення імунізацією

Охоплення імунізацією проти малярії
ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8, e-mail: admin@oblzdrav.gov.te.ua

Імунізація дозволяє запобігати стражданням, інвалідності і смерті від хвороб, яких можна уникнути за допомогою вакцин, включаючи дифтерію, кір, коклюш, пневмонію, поліомієліт, ротавирусную діарею, краснуху і правець.

Глобальний рівень охоплення вакцинацією тримається на стабільному рівні. В даний час імунізація дозволяє запобігати імовірно від двох до трьох мільйонів випадків смерті в рік. Але майже 22,6 мільйонів дітей грудного віку в світі все ще не отримують основних вакцин. Протягом останніх років глобальне охоплення вакцинацією - частка дітей у світі , які отримують рекомендовані вакцини - тримається на одному рівні. Наприклад , частка дітей грудного віку , повністю вакцинованих проти коклюшу - дифтерії - правця ( КДС3 ), склала 83 % за останні три роки.

У 2012 році близько 110,6 мільйона дітей грудного віку в світі отримали три дози вакцини КДС3 , які захистили їх від інфекційних захворювань , які можуть завдавати великі страждання, призводити до інвалідності або смерті. До 2012 року в 131 країні був забезпечено, щонайменше , 90 - відсоткове охоплення КДС3 .

Нинішні рівні доступу до рекомендованих вакцин

Бактерія Haemophilus influenza типу b ( Hib ) викликає менінгіт та пневмонію. До кінця 2012 року вакцина проти Hib була введена в 184 країнах . Глобальний охоплення трьома дозами цієї вакцини оцінюється на рівні 45%.

Гепатит B є вірусною інфекцією, що вражає печінку. До кінця 2012 року вакцина проти гепатиту B для дітей грудного віку була введена на загальнонаціональному рівні в 181 країні. Глобальний охоплення вакциною проти гепатиту В оцінюється на рівні 79 %.

Вірус папіломи людини - найпоширеніша вірусна інфекція статевих шляхів, може викликати рак шийки матки та інші типи раку, а також загострені кондиломи у чоловіків і жінок. До кінця 2012 року вакцина проти вірусу папіломи людини була введена в 45 країнах .

Кір є високо інфекційної хворобою, що викликається вірусом , яка зазвичай супроводжується високою температурою і висипом і може призводити до сліпоти, енцефаліту та смерті. До кінця 2012 року 84 % дітей у віці до двох років отримали одну дозу корової вакцини , а 146 країн включили другу дозу вакцини в якості складової частини в програми регулярної імунізації.

Менінгіт А - це інфекція , яка може викликати важкі ураження мозку і часто призводить до смерті. До кінця 2012 року , через два роки після введення вакцини MenAfriVac , розробленої ВООЗ і ПНТЗ , ця вакцина була доступна в 10 з 26 африканських країн , охоплених цією хворобою.

Свинка (інфекційний паротит ) викликає високо інфекційний вірус , який призводить до хворобливого опуханию привушних залоз , високої температури , головного болю і м'язевих болів. Цей вірус може призводити до розвитку вірусного менінгіту. До кінця 2012 року вакцина проти свинки була введена на загальнонаціональному рівні в 120 країнах .

Пневмококові інфекції включають пневмонію, менінгіт та фебрильную бактериемію, а також середній отит, синусит і бронхіт . До кінця 2012 року пневмококова вакцина була введена в 88 країнах, і охоплення імунізацією досягло 19 %.

Поліомієліт є високо інфекційної вірусною хворобою , яка може призводити до незворотного паралічу . У 2012 році 84 % дітей грудного віку в світі отримали три дози поліовакцини . Лише три країни Афганістан , Нігерія і Пакистан залишаються ендемічними щодо поліомієліту .

Ротавіруси є найпоширенішою причиною важких діарейних захворювань серед дітей раннього віку в усьому світі. До кінця 2012 року ротавірусна вакцина була введена в 41 країні , і охоплення цією вакциною досягло 11%.

Краснуха являєтся вірусною хворобою, що протікає звичайно в легкій формі у дітей, але інфекція на ранніх термінах вагітності може призводити до смерті плоду або синдрому вродженої краснухи, який може призводити до поразок мозку, серця, очей і вух. До кінця 2012 року вакцина проти краснухи була введена на загальнонаціональному рівні в 134 країнах.

Правець викликають бактерії, що розмножуються за відсутності кисню , наприклад, у брудних ранах або в погано оброблюваної пуповині . Бактерії виробляють токсин , який може призводити до серйозних наслідків і смерті. До кінця 2012 року вакцина, що запобігає розвитку правцю матерів і новонароджених , була введена в 103 країнах . В результаті імунізації було захищено 81 % новонароджених дітей. Правець матерів і новонароджених залишається проблемою громадської охорони здоров'я в 30 країнах, переважно в Африці та Азії.

Жовта лихоманка - це гостре вірусне геморрагическое захворювання, що передається інфікованими комарами. Станом на 2012 рік вакцина проти жовтої лихоманки була включена в програми регулярної імунізації дітей в 36 з 48 країн і територій , які піддаються ризику жовтої лихоманки в Африці та Америці , і охоплення імунізацією склало 37 %.

Основні проблеми

Незважаючи на поліпшення в глобальному охопленні вакцинами за останнє десятиліття , на регіональному та місцевому рівнях за даними ВООЗ залишаються нерівності в результаті наступних факторів:

  • обмежені ресурси ;
  • конкуруючі пріоритети в галузі охорони здоров'я;
  • погане управління системами охорони здоров'я;
  • неналежні моніторинг та нагляд .

У 2012 році у всьому світі 22,6 мільйона дітей грудного віку не було охоплено службами регулярної імунізації. Близько половини з них живуть в трьох країнах - Індії , Індонезії та Нігерії. Необхідно приділяти пріоритетну увагу посиленню регулярної вакцинації на глобальному рівні , особливо в країнах , де проживає найбільше число невакцинованих дітей. Необхідно спрямовувати зусилля на забезпечення охоплення дітей , які не отримують належного обслуговування , особливо дітей , що живуть у віддалених районах , зубожілих міських нетрях , уразливих державах і районах , які переживають конфлікти.

Глобальний план дій щодо вакцин ( ГПДВ ) є дорожньою картою для запобігання мільйонів випадків смерті шляхом забезпечення більш справедливого доступу до вакцин . Метою країн є забезпечення до 2020 року охоплення вакцинацією на рівні ≥ 90 % в масштабах всієї країни і ≥ 80 % у кожному районі. У той час як ГПДВ повинен сприяти прискоренню боротьби з усіма хворобами , які можна попередити за допомогою вакцин , першим рубежем є ліквідація поліомієліту. Метою плану є також сприяння у проведенні наукових досліджень і розробок наступного покоління вакцин. План був розроблений численними зацікавленими сторонами - установами ООН , урядами , глобальними організаціями, партнерами в галузі розвитку , фахівцями охорони здоров'я , вченими , виробниками та громадянським суспільством.

На Всесвітній асамблеї охорони здоров'я в травні 2013 року держави - члени знову висловили свою підтримку Глобальному плану дій щодо вакцин , а також схвалили стратегію з моніторингу , оцінки та підзвітності.

Всесвітній тиждень імунізації

Останній тиждень квітня щорічно відзначається ВООЗ і партнерами як Всесвітній тиждень імунізації. Тема Всесвітнього тижня імунізації 2014 “Не відставайте від життя! “ націлена на залучення уваги людей до свого вакцинального статусу, інформування про існуючі вакцини та усунення перешкод для вакцинації населення.

Комунальна установа Тернопільської обласної ради
“Центр здоров’я”