ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
09:59, 06 березня 2023
За значний внесок у розбудову України та служіння українському народу Президент України Володимир Зеленський нагородив військових медиків, серед яких і Тернопільський кардіохірург Володимир Мороз.
17:46, 03 березня 2023
До Тернополя прибув ще один евакуаційний потяг з внутрішньо переміщеними особами. Людей привезли з міст Донецької області, де ведуться активні бойові дії. Пацієнти доставлені до лікарень Тернопільсько..
12:38, 03 березня 2023
Одним із популярних народних лікарських засобів є часник. Але чи насправді він може допомогти не захворіти чи швидше одужати від застуди?
всі новини

Що ви знаєте про малярію?

Що ви знаєте про малярію
ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8, e-mail: admin@oblzdrav.gov.te.ua

Малярія є широко поширеною хворобою із загрозою для життя. Вона становить небезпеку в тропічних і субтропічних районах більш ніж 100 країн. За оцінками, щорічно малярією захворює 30 000 осіб, що здійснюють міжнародні поїздки. Лихоманка, що з'являється в осіб, що здійснюють поїздки, через один тиждень або більше після прибуття в район, де існує небезпека малярії, і протягом цілих трьох місяців після повернення з цього району, є медичною надзвичайною ситуацією, яку необхідно терміново розслідувати. Швидко поставлений діагноз і правильне лікування малярії може бути питанням життя і смерті.

Захворювання часто починається з нездужання, слабкості, розбитості, головного болю, болю в м’язах, суглобах, попереку, сухості в роті, потім періодично підвищується температура тіла, з’являються блювота, розлади травлення (пронос), кашель, порушення з боку нервової та інших систем організму. За тяжкого злоякісного перебігу хвороба може закінчитись смертю.

Організації, які відправляють туристів та співробітників в ендемічні країни, повинні інформувати про епідемічну ситуацію в країні виїзду та можливий ризик зараження малярією.

Як правило, малярію в осіб, що здійснюють поїздки, можна запобігти. Усі особи, які вчиняють поїздки в райони, де поширена малярія, повинні слідувати принципам, викладеним нище.

Поради особам, які здійснюють поїздки:

Основні захисні заходи від малярії:

  1. Знати про ризик в інкубаційному періоді і про основні симптоми.
  2. Уникати укусів комарів, особливо в темний час доби.
  3. Приймати протималярійні препарати (хіміопрофілактику) для придушення інфекції в разі потреби.
  4. Негайно звертатися за медичною допомогою для постановки діагнозу і лікування у разі, якщо через тиждень або більше після прибуття в район, де існує небезпека малярії, і протягом цілих трьох місяців після повернення з цього району, з'являється лихоманка.

Після повернення в Україну (країну постійного перебування) необхідно негайно повідомити дільничного лікаря про Ваше прибуття з тропічних країн. Застосування вживання протималярійного препарату слід продовжувати ще протягом 4-х тижнів після виїзду з малярійної місцевості. При нездужанні, що супроводжується підвищенням температури, потрібно негайно звернутися до лікаря. Протягом 3-х років після повернення з ендемічних країн додому при будь-якому захворюванні нагадуйте лікарю, який Вас лікує, про Ваше перебування у тропіках, незалежно від попередніх показників дослідження крові на малярію.

Захворювання на малярію можна попередити, вчасно проводячи хіміопрофілактику та уникаючи укусів комарів!

Ми бажаємо Вам здоров’я!

Комунальна установа Тернопільської обласної ради
“ Центру здоров’я”