ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Що ви знаєте про малярію?

Що ви знаєте про малярію
ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8, e-mail: admin@oblzdrav.gov.te.ua

Малярія є широко поширеною хворобою із загрозою для життя. Вона становить небезпеку в тропічних і субтропічних районах більш ніж 100 країн. За оцінками, щорічно малярією захворює 30 000 осіб, що здійснюють міжнародні поїздки. Лихоманка, що з'являється в осіб, що здійснюють поїздки, через один тиждень або більше після прибуття в район, де існує небезпека малярії, і протягом цілих трьох місяців після повернення з цього району, є медичною надзвичайною ситуацією, яку необхідно терміново розслідувати. Швидко поставлений діагноз і правильне лікування малярії може бути питанням життя і смерті.

Захворювання часто починається з нездужання, слабкості, розбитості, головного болю, болю в м’язах, суглобах, попереку, сухості в роті, потім періодично підвищується температура тіла, з’являються блювота, розлади травлення (пронос), кашель, порушення з боку нервової та інших систем організму. За тяжкого злоякісного перебігу хвороба може закінчитись смертю.

Організації, які відправляють туристів та співробітників в ендемічні країни, повинні інформувати про епідемічну ситуацію в країні виїзду та можливий ризик зараження малярією.

Як правило, малярію в осіб, що здійснюють поїздки, можна запобігти. Усі особи, які вчиняють поїздки в райони, де поширена малярія, повинні слідувати принципам, викладеним нище.

Поради особам, які здійснюють поїздки:

Основні захисні заходи від малярії:

  1. Знати про ризик в інкубаційному періоді і про основні симптоми.
  2. Уникати укусів комарів, особливо в темний час доби.
  3. Приймати протималярійні препарати (хіміопрофілактику) для придушення інфекції в разі потреби.
  4. Негайно звертатися за медичною допомогою для постановки діагнозу і лікування у разі, якщо через тиждень або більше після прибуття в район, де існує небезпека малярії, і протягом цілих трьох місяців після повернення з цього району, з'являється лихоманка.

Після повернення в Україну (країну постійного перебування) необхідно негайно повідомити дільничного лікаря про Ваше прибуття з тропічних країн. Застосування вживання протималярійного препарату слід продовжувати ще протягом 4-х тижнів після виїзду з малярійної місцевості. При нездужанні, що супроводжується підвищенням температури, потрібно негайно звернутися до лікаря. Протягом 3-х років після повернення з ендемічних країн додому при будь-якому захворюванні нагадуйте лікарю, який Вас лікує, про Ваше перебування у тропіках, незалежно від попередніх показників дослідження крові на малярію.

Захворювання на малярію можна попередити, вчасно проводячи хіміопрофілактику та уникаючи укусів комарів!

Ми бажаємо Вам здоров’я!

Комунальна установа Тернопільської обласної ради
“ Центру здоров’я”