Тернопільська область перша в Україні, в якій сформована електронна база пацієнтів
Тернопільська область чи не перша в Україні, в якій практично вже сформована електронна база пацієнтів. Про це повідомили очільники області під час прес-конференції, присвяченій впровадженню медичної реформи, яка відбулася 13 листопада.
«З початку цього року ми змогли забезпечити кожного сімейного лікаря комп’ютером та доступом до мережі Інтернет та відпрацювали подальші кроки впровадження електронного реєстру пацієнтів. Орієнтовно до 4 грудня «червоний» реєстр пацієнтів буде повністю завершений і тоді ми отримаємо реальну картину кількості населення у зоні обслуговування того чи іншого округу, амбулаторії чи окремого сімейного лікаря. Щоб перейти у так званий «зелений» реєстр, пацієнт повинен укласти договір з вибраним лікарем. На сайті управління охорони здоров’я функціонує електронна система, в якій кожен житель області може ознайомитися з усіма сімейними лікарями Тернопільщини. У свою чергу, медичний фахівець може укласти угоди із близько 2-ма тисячами пацієнтів. Також, згідно украденого договору, відповідальність лікаря та пацієнта буде однаковою», - зазначив Володимир Богайчук.
З початку 2018 року відбуватиметься подвійне фінансування медичної галузі: за рахунок медичної субвенції та Національної служби здоров’я. У той же час діюча система охорони здоров’я не припинятиме своєї роботи, наголосив Юрій Юрик. Реформування даної галузі та перепрофілювання лікувальних закладів здійснюватуметься паралельно. Крім того, суттєво збільшиться рівень заробітної плати — медики отримуватимуть від 8500 грн до 20 000 грн.
Для Тернопільської області з державного бюджету передбачено 178 мільйонів гривень розвиток на первинної ланки медичної допомоги. Насамперед, відбуватиметься матеріально-технічне переоснащення медичних установ, повідомив начальник управління охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Богайчук.
«Сьогодні ми працюємо над тим, щоб кожний центр первинної медико-санітарної допомоги зміг переформатуватися в комерційне підприємство. Це робиться з тією метою, щоб у подальшому медичний заклад мав змогу укладати договір з Національною службою здоров’я для проплати за надання медичних послуг», — зазначив Володимир Богайчук.
Розмір оплати за певний вид медичних послуг та забезпечення лікарськими засобами затвердить Кабмін. Діятиме єдиний тариф, розроблений для всієї України. Страхові гарантії щодо оплати медичних послуг бере на себе держава.
В свою чергу голова обласної ради Віктор Овчарук зазначив, що наразі триває процес створення семи Госпітальних рад. До них увійдуть професійні медичні фахівці, які визначатимуть потреби того чи іншого госпітального округу в наданні медичної послуги, а також стратегічний напрямок свого округу.
В той же час на теренах області створюватиметься й Центр громадського здоров’я, що працюватиме виключно з метою профілактики захворювань.
«Загалом впровадження реформи дасть можливість не лише покращити якість надання лікарських послуг пацієнтам, а й зупинити міграцію кваліфікованих медичних фахівців за кордон», — підсумував Володимир Богайчук.
Прес-служба УОЗ ТОДА