ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Лікарі дерматовенерологічної служби Тернопільщини послуговуватимуть Європейськими настановами щодо лікування сифілісу з українським перекладом, що забезпечили провідні дерматовенерологи КНП «Тернопільський клінічний шкірно-венерологічний диспансер»

Про це повідомлено під час переривчастих курсів, що проведені для лікарів - дерматовенерологів лікувально-профілактичних заходів Тернопільської області у готелі «Avalon Palace».

Як уже зазначалося, зі вступним словом виступив експерт зі спеціальності «Дерматовенерологія», в.о. генерального директора КНП «Тернопільський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер» Тернопільської обласної ради Руслан Семенина.  Він окреслив перспективи розвитку дерматовенерології в період реформування вторинної ланки надання медичної допомоги.

На важливості питання взаємодії в умовах реформування охорони здоров’я та посиленні профоглядів, епіднагляду, особливо серед груп ризику, а також профілактики у галузі інфекцій, що передаються статевим шляхом акцентувала увагу у короткому виступі Заслужений лікар України, міський позаштатний спеціаліст-дерматовенеролог, дерматовенеролог вищої категорії КНП «Тернопільський клінічний шкірно-венерологічний диспансер» Оксана Глушок, яка є і Головою Тернопільського осередку Асоціації лікарів дерматовенерологів і косметологів.

Виступи-презентації кандидата медичних наук, завідувачки диспансерного відділення КНП «Тернопільський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер» Тернопільської обласної ради Тетяни Шкробот та кандидата медичних наук,члена Європейської академії дерматології і венерології, асистента кафедри Віталія Глушка були посвячені найбільш актуальній проблематиці сучасної дерматології – лікуванню акне та, власне, новій альтернативі у лікуванні, а також атопічного дерматиту, зокрема, контролю запалення у пацієнтів з цією хворобою. Зазначено, що пацієнти з цими дерматозами  складають 45-50% звернень на амбулаторний прийом до дерматологів.

Дерматологи райполіклінік були забезпечені Європейськими рекомендаціями щодо лікування сифілісу (у перекладі укр.мовою) і  адаптованою «Настановою 00255. Сифіліс»; напрацьованим «Алгоритмом дій дерматовенеролога при виявленні позитивних результатів серологічних реакцій на сифілісу на вторинному рівні надання медичної допомоги (упорядник – Оксана Глушок).

Відтак, лікарі дерматовенерологічної служби мають доступ до клінічних настанов на засадах доказової медицини та можуть користуватися настановами з українським перекладом з англійської, який забезпечили провідні дерматовенерологи  КНП «Тернопільський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер».

Додатково медиків проінформовано щодо проведення заходів, які відбудуться невдовзі на регіональному рівні в режимі безперервного професійного розвитку лікарів (ТУ»Вибрані питання дерматології», що будуть проведені вперше ФПО у ТНМУ імені І.Я.Горбачевського) та науково-практична конференція «Точки дотику в алергології і дерматологіі» 15 жовтня 2019р.


Читайте також