ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Проведено всеукраїнську селекторну нараду щодо підсумків організації оздоровлення та відпочинку дітей у 2019 році

Нарада щодо підсумків оздоровчої кампанії у 2019 році відбулась 22 жовтня під головуванням представників Міністерства соціальної політики України та за участі членів центрального міжвідомчого штабу з питань оздоровлення та відпочинку дітей, зокрема представників Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики, Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства інфраструктури, Міністерства освіти і науки, Державної прикордонної служби, Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державної служби з питань праці, Державної служби з надзвичайних ситуацій та інших.

Управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА представляла головний спеціаліст-педіатр УОЗ ТОДА Майя Голяк.

Взяли участь і  представники керівництва Тернопільської ОДА, управління сім'ї та молоді Тернопільської ОДА, департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОДА, управління освіти та науки Тернопільської ОДА, служби у справах дітей Тернопільської ОДА, Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, Управління запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України в Тернопільській області.

Підвищення якості надання оздоровчих послуг, створення безпечних умов перебування дітей у закладах оздоровлення та відпочинку заступник Міністра соціальної політики України Олег Коваль назвав пріоритетними для підготовки оздоровчої кампанії 2020 року.

Відкриваючи нараду, він зазначив, що "метою проведення селекторної наради є опрацювання проблемних питань організації цьогорічної оздоровчої кампанії та окреслити шляхи спільної діяльності щодо реалізації завдань, визначених Урядом для усіх гілок центральних та місцевих органів виконавчої влади".

На нараді були підведено підсумки оздоровлення і відпочинку дітей в Україні за 2019 р., висвітлено основні проблемні питання та визначено шляхи їх усунення в наступному році. 

Зокрема проаналізовано охоплення кількісно дітей, що були оздоровлені та на відпочинку в областях, тенденції до поліпшення якості надання оздоровчих послуг, дотримання державних стандартів у сфері дитячого оздоровлення та відпочинку. Також обговорено питання організації підвезення дітей до літніх таборів й посилення контролю за безпекою дітей упродовж оздоровчого сезону, зокрема дітей, що мають намір оздоровитись та відпочити закордоном. Деталізовано питання стосовно ефективного використання бюджетних коштів та питання контролю за якістю надання оздоровчих послуг, збереження мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

Обговорюючи складові оздоровчого процесу під час селекторної наради, ключовою темою стали  питання оздоровлення дітей у "Міжнародному дитячому центрі "Артек" та "Дитячому центрі "Молода гвардія", а також оздоровлення дітей пільгових категорій, зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Акцентовано увагу на забезпеченні літніх таборів кваліфікованими медичними кадрами, дотриманні норм пожежної безпеки та створенні безпечних умов для оздоровлення та відпочинку, недопущення масових отруєнь, а також зазначено, ща мають бути враховані усі недоліки в організації оздоровлення та відпочинку дітей та шляхи вирішення проблем, що виникли у цьому сезоні.

Впродовж наради спільно зі обласними штабами проаналізовано випадки масових отруєнь в Миколаївській, Одеській та Закарпатській областях.

Зазначено, що на початку оздоровчого сезону плановано оздоровити 1 962 555 дітей, що становить частку 49,7%, а станом на 1.10.19 - забезпечено оздоровлення 47%, що по суті означає позитивний прогноз виконання планового річного завдання оздоровлення до кінця року. Охоплено 612 тис дітей оздоровленням і 1 млн 350 тис дітей - відпочинком.

Понад 1,2 млн дітей з пільгових категорій охоплено оздоровленням та відпочинком (діти-сироти та діти, позбавлених батьківського піклування, діти з багатодітних сімей, діти з малозабезпечених сімей – 93,2 тис. дітей, діти з інвалідністю, діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків, діти загиблих у районі проведення АТО/ООС).

Також повідомлено, що в оздоровчій кампанії взяло участь 10 657 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку (позаміських, санаторного типу, дитячі центри, заклади відпочинку позаміські та з денним перебуванням, праці та відпочинку, а також наметові містечка.

Загалом, видатки на оздоровлення дітей зі всієї України становлять 1млрд 135млн.грн, що на 154 млн менше ніж торік.

Тернопільщина не є у списку тих регіонів, де є зменшення оздоровлення. Роботу оздоровчої кампанії в області  назвали налагодженою, адже жодного бланку на путівки на оздоровлення не повернуто, як і в Вінницькій, Черкаській, Сумській, Житомирській, Полтавській областях.

Короткі виступи мали центральні органи влади та представники регіонів.

 


Читайте також