ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Обмежувальні заходи особливо необхідні під час Великодніх і травневих свят

Про обмежувальні заходи під час Великодніх і травневих свят роз’яснює завідувач відділенням КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров’я» Тернопільської обласної ради Наталія Харченко.

«У нас попереду два великих релігійних свята – Вербна неділя та Великдень, коли люди традиційно збираються родинами, приїжджають зі своїх домівок до рідної батьківської хати – розповідає Наталія Харченко. - Це може бути причиною піку захворюваності на COVID-19, симптоми якої здебільшого з’являються через 5-6 днів після контакту. Отже, враховуючи, що Великдень в християн східного обряду 19 квітня, то можна очікувати підвищення захворюваності в період з 24 по 30 квітня. Потім йдуть травневі свята, коли люди можуть виїжджати, це може спровокувати другий пік епідемії. Саме тому посилення обмежень у ці дні може вплинути на кількість захворілих і стан епідемії загалом.

Закликаю всіх приєднатися до державного проєкту «Великдень вдома», адже це дозволить мінімізувати кількість вірян у церквах і зберегти здоров’я та життя. Оскільки всі богослужіння будуть транслюватися на всеукраїнських та на тернопільських телерадіоканалах, то всі ми зможемо відсвяткувати великі християнські свята разом – онлайн».

Що ж робити тим, хто не може відмовитися від традиційного відвідування храму Божого у час Великодніх свят?

В першу чергу не забувати, що вірус не береться з повітря. Він передається після тісного контакту людей на відстані до 1,5 метри. Саме тому, перше про що ми маємо пам’ятати – про дистанцію. Також, обов’язково не забувайте про засоби індивідуального захисту – маски, респіратори, дезінфікуючі засоби. Слідкуйте за тим, щоб у храмі не перебувало більше, аніж 10 парафіян.

Наталіє Миколаївно, в Україні є традиція впорядкування могил та відвідування кладовищ після весняних свят. Як ви радите себе убезпечити під час поминальних днів від коронавірусної інфекції

Кладовища можна класифікувати, як громадські місця. Тож варто дотримуватися всіх правил безпеки. А саме, обмежити кількість людей, що заходить на кладовище одночасно, дотримуватися дистанції, використовувати засоби індивідуального захисту, дезінфікувати руки до і після відвідування, а також не вживати їжі та алкогольних напоїв. По-перше, це підвищує ризик зараження, по-друге алкоголь є додатковим фактором ризику, адже він знижує здатність до критичного мислення.

Читайте також