Ірина Микичак: «Тернопільська університетська лікарня» в сучасних українських умовах відповідає міжнародним стандартам
Нещодавно призначений Урядом заступник Міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак здійснила робочий візит у КНП «Тернопільська університетська лікарня» ТОР. Вона оцінила висококваліфіковану медичну допомогу та широкий спектр медичних послуг медзакладу та відповідність університетської клініки в сучасних українських умовах міжнародним стандартам.
Спільно зі головою ОДА Володимиром Трушем, заступником голови Олегом Валовим, начальником УОЗ Володимиром Богайчуком та головним лікарем Василем Бліхарем, Ірина Микичак оглянула «Тернопільську університетську лікарню», зокрема: приймальне відділення; відділення анестезіології та інтенсивної терапії, яке очолює завідувач лікар-анестезіолог вищої категорії, головний експерт- анестезіолог УОЗ Олег Ємяшев; ортопедично-травматологічне відділення, яке очолює завідувач, лікар вищої категорії та викладач міжнародної асоціації AOTrauma Сергій Гаріян; кардіологічне відділення і палати інтенсивної терапії, яке очолює завідувач, лікар вищої категорії, головний експерт- кардіолог УОЗ Наталія Вівчар; нефрологічне відділення, яке очолює завідувач лікар-нефролог вищої категорії, головний експерт- нефролог УОЗ Галина Симко.
Впродовж відвідин медзакладу керівництвом МОЗ, ОДА та УОЗ йшлося про надання медичної допомоги в «Тернопільській університетській лікарні» в умовах епідситуації та трансформації медичної системи загалом.
Оглянуто також і 4 корпус КНП «Тернопільська університетська лікарня» ТОР.
Адже КНП «Тернопільська університетська лікарня» Тернопільської обласної ради є в списку серед 240 закладів, які, власне, були визначені для госпіталізації пацієнтів з COVID-19.
Зазначено, що наразі «Тернопільська університетська лікарня» не приймає хворих на коронавірус. Однак, зважаючи на складність епідситуації в області, ця необхідність буде актуалізовано на вимогу часу і обставин.
Власне, 4 корпус КНП «Тернопільська університетська лікарня» Тернопільської обласної ради є серед лікарень першої хвилі госпіталізації пацієнтів з коронавірусом.
До слова, список цих лікарень буде збільшуватись у разі необхідності. Відповідні заклади охорони здоров’я відібрані і схвалені очільниками областей, регіональними департаментами охорони здоров’я, рекомендовані НСЗУ спільно з МОЗ. Вимоги щодо формування мережі цих закладів затверджено розпорядженням Віктора Ляшко, Головного державного санітарного лікаря України №7 ще від 27.03.2020 року.
Загалом, тут палати мають зручні комунікації з операційним блоком, діагностичним та іншими відділеннями. Передбачено наявність окремого резерву лікарських засобів, і розгортання у випадку поступлення пацієнтів, хворих на коронавірус, окремих сестринських цілодобових постів. Є окремі операційні зі забезпеченням їх медичними засобами та обладнанням.
- На сьогодні жодних підстав в області немає для того, щоб стверджувати, що не вистачає ліжок, або лікарні не приймають хворих на коронавірусну хворобу – додав наприкінці відвідин обласної лікарні голова ОДА Володимир Труш. – Ситуація контролюється щоденно, завантаженість хворими на коронавірус в області в межах 10-12%.
Ірина Микичак висловила вдячність як і медикам університетської клініки, так і всім тернопільським pа налагоджену працю та, насамперед, координацію дій в епідчас на Тернопільщині.
- І це не голослівно, адже на кону - боротьба з COVID-19 і область одна з перших в кількості одужавших хворих на коронавірус - відзначила вона.