ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
12:20, 14 червня 2022
В умовах війни, як і у мирний час, кров, її компоненти і препарати вкрай необхідні закладам охорони здоров’я. Донорська кров може врятувати пацієнтів онкологічних, хірургічних й опікових відділень у ц..
12:07, 01 червня 2022
До Дня захисту дітей #МОЗ України розповідає, як із медичною системою взаємодіють діти та які послуги можуть отримати та отримують діти для підтримання власного здоров’я та гармонійного розвитку.
10:25, 31 травня 2022
Кожна година, день, місяць та рік без сигарет — крок до покращення здоров’я. Кинути курити — важливе рішення і шанс прожити довге життя з меншою шкодою для здоров’я. Усі види сигарет шкідливі однаково..
всі новини

Медична допомога при пологах - пріоритетна послуга в Програмі медичних гарантій

Щороку в Україні народжують понад 300 тисяч жінок і важливо, щоб кожна з них отримувала кваліфіковану та якісну медичну допомогу - НСЗУ Національна служба здоров'я України

В 2020 році медична допомога при пологах визначена як пріоритетна послуга в Програмі медичних гарантій. Так залишиться і в наступному році.

В Програмі медичних гарантій-2021 НСЗУ пропонує:

1. Залишити медичну допомогу при пологах пріоритетним напрямком. До того ж НСЗУ планує платити за підвищеним коефіцієнтом закладам, які можуть забезпечити надання комплексних послуг вагітній та новонародженому. Тобто ті медичні центри, які зможуть надати і медичну допомогу при пологах жінці, і медичну допомогу новонародженим (за потреби) - отримуватимуть від НСЗУ додаткові гроші. Для пацієнтів буде усе безоплатно, окрім додаткових покращених сервісів.

2. Виділити в окремий пакет послуги з ведення вагітності в амбулаторних умовах. За цим пакетом пацієнтка зможе отримати наступні основні послуги:

динамічне спостереження вагітності, включно з контролем за станом здоров’я вагітної, обстеження, консультації тощо;

організація та проведення диспансерного нагляду (взяття на облік, розробка індивідуального плану ведення вагітності відповідно групи ризику);

лабораторні та інструментальні дослідження згідно з галузевими стандартами;

проведення комплексу профілактичних заходів, спрямованих на попередження ускладнень вагітності і післяпологового періоду;

у разі потреби скерування вагітної до інших спеціалістів для постійного спільного спостереження, або при наявності показань - на стаціонарне лікування;

психопрофілактична підготовка вагітної до пологів.


Читайте також