В області понад мільйон громадян вже обрали своїх сімейних лікарів
За договором з НСЗУ в Україні працюють майже 1700 закладів первинки. На Тернопільщині – 36. Це 23,533 сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. В Тернопільській області – їх 683.
У розрізі оновлених дашбордів НСЗУ на Тернопільщині у містах їх - 394, селах – 222, селищах міського типу – 99. Саме ці медики стали рушіями змін у медицині, переконані у Національній службі здоров'я України.
Нагадаємо, з 2018 року надавачі первинної медичної допомоги (ПМД) перейшли на нові принципи фінансування - оплату за одного пацієнта з використанням капітаційної ставки в рамках виконання договорів про медичне обслуговування населення між надавачами ПМД та Національною службою здоров’я України (НСЗУ). З липня 2018 року в Україні послуги первинної медичної допомоги надаються за чітким переліком: https://bit.ly/2tISVtz.
Усі послуги сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів оплачуються у повному обсязі із грошей платників податків. Лікаря можна обрати як у комунальних, так і в приватних медзакладах.
Станом на сьогодні, 5 жовтня, за останніми оновленнями аналітичних даних НСЗУ, процент підписання декларацій в Тернопільській області склав 82,31% (1 038695 населення).
Ще 183719 громадян не підписали декларацій зі своїми сімейними лікарями. Укладено декларацій - 854 976.
Загалом, в області – 238 місць надання ПМСД, в Україні ж – 6744.
Додамо, що розвиток і зміцнення первинної ланки медичної допомоги є одним із пріоритетів у 2021 році.
Інфоколаж УОЗ та аналітичні дані НСЗУ
Довідково
Декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватись саме у цього лікаря. Так, підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державу (НСЗУ), що оплата за ваше обслуговування має находити у цей медзаклад.
Водночас, декларація не є юридичним документом і не підписується «раз і назавжди»: ви зможете укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються у системі.
Ви вільні у своєму виборі – не мусите підписувати декларацію за місцем прописки чи проживання. Однак лікар може відмовити вам у підписанні декларації, якщо він уже набрав оптимальну кількість пацієнтів: сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900. Ця цифра може бути дещо більшою для лікарів, які працюють у селах. Наприклад, якщо у селі проживає 2 000 людей, то всі вони отримають змогу підписати декларацію з сімейним лікарем.
Форма декларації затверджена Наказом МОЗ України № 503: https://goo.gl/GbrVbc