ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Вакцинація від COVID-19 в Україні буде добровільною для усіх верств населення та груп ризику – Віктор Ляшко

Заступник Міністра охорони здоров'я і Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко провів з регіонами селекторну нараду щодо імунізації населення від COVID-19.

Загалом, йшлося про проведення вакцинації проти COVID-19 у чотири етапи. Відповідний план імунізації від COVID-19 затверджено МОЗ України.

У січні-квітні 2021 року планують робити щеплення «людям з критичним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і тим, що виконують критичні функції у боротьбі з пандемією COVID-19».

У квітні-червні 2021 року - людям з надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і тих, що надають медичні послуги.

У червні-вересні 2021 року - людям з високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і тим, що виконують функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави.

З вересня 2021-го по березень 2022 року - людям з підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19».

Вакцинуватимуть населення Тернопільської області 11 визначеними в десяти центрах первинної медико-санітарної допомоги мобільними бригадами з імунізації.

На тому, що «особам, котрі проживають на непідконтрольній уряду частині України, вакцинація також буде доступна» наголосив Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

- Громадяни, які досі не мають підписаної зі сімейним лікарем декларації, теж матимуть можливість пройти щеплення від COVID-19. Відповідна процедура також затверджена,  – додав він.

Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко запевнив, що вакцинація від COVID-19 в Україні буде добровільною для усіх верств населення та груп ризику.

Олександр Заіка, завідувач відділу стратегії імунізації Центру громадського здоров'я МОЗ України, деталізував інформацію щодо термінів подання форм верифікації даних по цільових групах, переліку установ організованих колективів, переліку тимчасових стаціонарних пунктів щеплень в межах регіону та збору даних для мікропланування вакцинації працівників мобільних бригад, працівників закладів охорони здоров’я та людей, які перебувають в спеціалізованих закладах для першого етапу.

У свою чергу, генеральний директор Директорату з розвитку цифрових трансформацій в охороні здоров’я України (МОЗ) Марія Карчевич, відмітила, що у проводячи кампанію з імунізації населення від COVID-19, послуговуватимуться трьома електронними інструментами, які успішно працюють в медичній системі, консолідуючи потрібну інформацію. Це, зокрема, електронна система охорони здоров’я, MedDada. Такі системи мають достатній потенціал для забезпечення своєчасного та повного звітування про планову імунізацію та відповідають вимогам форми Спільної звітності ВООЗ і ЮНІСЕФ.

- Електронна система охорони здоров’я впроваджена в Україні з 2017року. На сьогодні система забезпечує автоматизований облік медичної інформації в електронному вигляді. Окрім того, сьогодні до системи підключено понад 4500 закладів охорони здоров’я та близько 31 млн пацієнтів – додала вона.

Окрім того, йшлося про обмін інформацією в теперішніх умовах, визначення головних координаторів по забезпеченні даної кампанії імунізації в регіонах, а також посилення координації зусиль на національному і регіональному рівнях та комунікаційної та інформаційної підтримки.

Проінформовано що, надзвичайно важливе забезпечення дотримання заходів інфекційного контролю, спрямованих на зниження ризику поширення коронавірусної хвороби COVID-19 під час проведення вакцинації як серед медичних працівників які проводитимуть щеплення, так і осіб, яким будуть проводити вакцинацію.

Наголошено, що проведення кампанії з вакцинації здійснюється оперативним штабом Міністерства охорони здоров’я України з реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації.

За участі національних і міжнародних партнерів у сфері громадського здоров’я та імунізації, Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики, державних органів виконавчої влади підготовлено Дорожню карту з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках.

Імунізація населення безпечною та ефективною вакциною проти коронавірусної хвороби COVID-19 є найважливішим компонентом стратегії Уряду України у подоланні гострої фази пандемії коронавірусної хвороби COVID-19. Загальною метою здійснення масової вакцинації населення є припинення поширення коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні.

Основним завданням Дорожньої карти з вакцинації протягом 2021-2022 років є охоплення вакцинацією проти коронавірусної хвороби COVID-19 не менше 50% населення України (20 866 390 людей2 ). Водночас, масова кампанія з вакцинації допоможе значно знизити смертність від коронавірусної хвороби COVID-19 та зможе запобігти розвитку серйозних ускладнень для здоров’я, спричинених коронавірусною хворобою COVID-19.

Вакцинацію від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні буде організувано та проведено у спосіб, який не поставить під загрозу проведення рутинної вакцинації відповідно до Календаря профілактичних щеплень в Україні, затвердженому наказом Міністерства охорони здоров'я України 16 вересня 2011 року № 595 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України 11 серпня 2014 року № 551), зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 10 жовтня 2011 року за № 1159/19897 (іншими словами, Календар профілактичних щеплень – авт.). Це забезпечить недопущення зниження рівня вакцинації від інших хвороб.

Участь в селекторній нараді в режимі «ZOOM» взяли: начальниця управління охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації Ольга Ярмоленко, заступниці - Лідія Чайковська та Тетяна Скарлош, головний спеціаліст зі сімейної медицини управління охорони здоров'я ТОДА Марія Сельська, головний спеціаліст – терапевт управління охорони здоров'я ТОДА Лариса Матюк, експерт за напрямком «Імунопрофілактика та епіднагляд вакцинокерованих інфекцій» УОЗ ТОДА, заступник генерального директора (головного лікаря) КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров’я» ТОР Марія Павельєва.


Читайте також