Епідситуація погіршується: понад три тисячі осіб хворіють на COVID-19, 717 госпіталізовано
В УОЗ відбулася нарада зі керівниками медичних установ області, присвячена питанням епідситуації COVID-19 та продовження першого етапу вакцинації проти COVID-19 в області.
- Наразі Тернопільщина знаходиться на «помаранчевому рівні». Однак констатую те, що загальна захворюваність на грип та ГРВІ уже перевищує рівень епідемічного порогу. Також збільшується і коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19.
Це означає лиш те, що область має всі шанси потрапити на «червоний рівень», тому аналізуємо ті критерії, які контролюються постановою КМУ №1236, наголошуємо на дотриманні тих карантинних правил, які встановлені – зазначила Ольга Ярмоленко.
Окрім того, інформовано щодо заповненості ліжок у закладах охорони здоров'я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, а саме в Бережанах, Заліщиках, Ланівцях, Монастириськах, Підгайцях, а також в Тернопільській міській лікарні №2 та Тернопільському регіональному фтизіопульмонологічному медичному центрі.
- Станом на сьогодні, 1 березня, в області за результатами досліджень методом ПЛР в обласному лабораторному центрі МОЗ України діагноз COVID-19 лабораторно підтверджено у 42277 випадках, за добу – у чотирнадцяти районах області 178 нових випадків COVID-19. Епідситуація погіршується: понад три тисячі осіб хворіють на COVID-19, 717 - госпіталізовано - додала вона.
Також очільницею УОЗ наголошено на тому, що у 2021 році інклюзивність медичних закладів стане обов’язковою вимогою при укладенні договорів із НСЗУ.
Відтак, однією з головних вимог при укладенні договору між закладом охорони здоров’я та НСЗУ буде наявність умов для медичного обслуговування й вільного доступу до будівель та приміщень людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Цього частково або повністю відповідно до вимог потрібно досягнути 21 закладу охорони здоров’я області.
Обговорено епідситуацію в області та районах, зокрема. Головною темою до обговорення стала вакцинальна кампанія, перший етап якої розпочато в Тернопільській області 25 лютого.
Поряд із необхідністю оперативного планування та вчасного інформування, без винятку стає важливим розгортання кампанії з імунізації проти COVID-19 в районах.
Нагадаємо, що наразі область отримала 16 тис. доз вакцини Oxford/AstraZeneca (Британія-Швеція) закуплена за державні кошти. Виробляється на потужностях Serum Institute в Індії, де має локальну назву Covishield.
Участь у нараді під головуванням очільниці Управління охорони здоров'я Ольги Ярмоленко взяли: заступник начальниці управління охорони здоров’я ТОДА Тетяна Скарлош, головний спеціаліст – терапевт управління охорони здоров'я ТОДА Лариса Матюк, а також експерт за напрямком «Імунопрофілактика та епіднагляд вакцинокерованих інфекцій» УОЗ ТОДА та заступниця директора КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров’я» ТОР Марія Павельєва, яка є регіональною координаторкою вакцинальної кампанії в області.