ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
11:51, 18 вересня 2023
Підсилюємо заклади охорони здоров'я Херсонської, Миколаївської та Запорізької областей, зокрема на постраждалих від затоплення внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС населених пунктів!
18:25, 15 вересня 2023
У Тернополі відкрили четверту підстанцію Тернопільської станції екстреної швидкої медичної допомоги. А також 4 громади отримали нові автомобілі швидкої допомоги: Кременецька, Чортківська, Теребовлянсь..
16:42, 14 вересня 2023
Заступник начальника Тернопільської ОВА Віктор Устенко та директорка департаменту охорони здоров’я ТОВА Ольга Ярмоленко взяли участь у нараді під головуванням міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.
всі новини

Епідситуація погіршується: понад три тисячі осіб хворіють на COVID-19, 717 госпіталізовано

В УОЗ відбулася нарада зі керівниками медичних установ області, присвячена питанням епідситуації COVID-19 та продовження першого етапу вакцинації проти COVID-19 в області.

- Наразі Тернопільщина знаходиться на «помаранчевому рівні». Однак констатую те, що загальна захворюваність на грип та ГРВІ уже перевищує рівень епідемічного порогу. Також збільшується і коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19.

Це означає лиш те, що область має всі шанси потрапити на «червоний рівень», тому аналізуємо ті критерії, які контролюються постановою КМУ №1236, наголошуємо на дотриманні тих карантинних правил, які встановлені – зазначила Ольга Ярмоленко.

Окрім того, інформовано щодо заповненості ліжок у закладах охорони здоров'я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, а саме в Бережанах, Заліщиках, Ланівцях, Монастириськах, Підгайцях, а також в Тернопільській міській лікарні №2 та Тернопільському регіональному фтизіопульмонологічному медичному центрі.

- Станом на сьогодні, 1 березня, в області за результатами досліджень методом ПЛР в обласному лабораторному центрі МОЗ України діагноз COVID-19 лабораторно підтверджено у 42277 випадках, за добу – у чотирнадцяти районах області 178 нових випадків COVID-19. Епідситуація погіршується: понад три тисячі осіб хворіють на COVID-19, 717 - госпіталізовано - додала вона.

Також очільницею УОЗ наголошено на тому, що у 2021 році інклюзивність медичних закладів стане обов’язковою вимогою при укладенні договорів із НСЗУ.

Відтак, однією з головних вимог при укладенні договору між закладом охорони здоров’я та НСЗУ буде наявність умов для медичного обслуговування й вільного доступу до будівель та приміщень людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Цього частково або повністю відповідно до вимог потрібно досягнути 21 закладу охорони здоров’я області.

Обговорено епідситуацію в області та районах, зокрема. Головною темою до обговорення стала вакцинальна кампанія, перший етап якої розпочато в Тернопільській області 25 лютого.

Поряд із необхідністю оперативного планування та вчасного інформування, без винятку стає важливим розгортання кампанії з імунізації проти COVID-19 в районах.

Нагадаємо, що наразі область отримала 16 тис. доз вакцини Oxford/AstraZeneca (Британія-Швеція) закуплена за державні кошти. Виробляється на потужностях Serum Institute в Індії, де має локальну назву Covishield. 

Участь у нараді під головуванням очільниці Управління охорони здоров'я Ольги Ярмоленко взяли: заступник начальниці управління охорони здоров’я ТОДА Тетяна Скарлош, головний спеціаліст – терапевт управління охорони здоров'я ТОДА Лариса Матюк, а також експерт за напрямком «Імунопрофілактика та епіднагляд вакцинокерованих інфекцій» УОЗ ТОДА та заступниця директора КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров’я» ТОР Марія Павельєва, яка є регіональною координаторкою вакцинальної кампанії в області.


Читайте також