ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
12:20, 14 червня 2022
В умовах війни, як і у мирний час, кров, її компоненти і препарати вкрай необхідні закладам охорони здоров’я. Донорська кров може врятувати пацієнтів онкологічних, хірургічних й опікових відділень у ц..
12:07, 01 червня 2022
До Дня захисту дітей #МОЗ України розповідає, як із медичною системою взаємодіють діти та які послуги можуть отримати та отримують діти для підтримання власного здоров’я та гармонійного розвитку.
10:25, 31 травня 2022
Кожна година, день, місяць та рік без сигарет — крок до покращення здоров’я. Кинути курити — важливе рішення і шанс прожити довге життя з меншою шкодою для здоров’я. Усі види сигарет шкідливі однаково..
всі новини

Відсьогодні регіони посилено готуються до другого етапу вакцинації від COVID-19

Наразі триває перший етап національної кампанії із вакцинування як в Україні, так і областях. Про  це повідомив Головний державний санітарний лікар України, заступник Міністра охорони здоров'я України Віктор Ляшко під час сьогоднішньої, 11 березня, селекторної наради в МОЗ зі регіональними департаментами та управліннями охорони здоров’я ОДА.

Від Тернопільщини участь взяли: заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Ігор Гайдук, начальниця Управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА Ольга Ярмоленко,  заступник генерального директора (головного лікаря)  КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров’я» Тернопільської обласної ради Олександр Савчук, експерт за напрямком «Імунопрофілактика та епіднагляд вакцинокерованих інфекцій» УОЗ ТОДА, заступниця директора КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров’я» ТОР та регіональна координаторка вакцинальної кампанії від COVID-19 в області Марія Павельєва.

Паралельно із початком другого етапу вакцинальної кампанії, розпочнеться планування інших етапів.

Забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони здоров’я в Тернопільській області – пріоритетне – зазначив заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Ігор Гайдук. - Сьогодні розпочато підготовчу роботу для реалізації другого етапу кампанії. У подальшому буде проводитись підготовка третього та четвертого етапів впровадження Дорожньої карти. Вакцинальна кампанія – на контролі як в УОЗ, так і в Тернопільській ОДА.

Відповідно до підписаної Дорожньої карти з проведення масової вакцинації від COVID-19 в Україні, буде п'ять етапів щеплення населення від коронавірусу.

Наразі у кампанії з вакцинації в регіонах беруть участь 249 мобільних бригад. Їх спроможність – кожна бригада до ста щеплень в день.

Перший етап кампанії з вакцинації проти COVID-19 триває серед медичних працівників, які надають допомогу хворим на коронавірусну хворобу. Вони є першими серед пріоритетних груп населення, які визначені для першочергового отримання вакцини, 

Потім щеплення від коронавірусу проведуть у соціальних установах: вакцинувати будуть як працівників, так і людей, які перебувають у них. Вакцинацію проведуть також і військовослужбовцям тощо.

Усі групи населення, які є включені у п’ять етапів національної вакцинації підлягають безкоштовному щепленню.

До того ж, Віктор Ляшко наголосив, що серед відповідних груп також передбачена поетапність вакцинування залежно від кількості вакцин, які є і які невдовзі отримає держава. Йдеться про очікувану партію вакцин для українців у ме­жах ініціативи COVAX.

Окрім  особливостей планування щеплень, йшла мова і про введення паспортів вакцинації від коронавірусної хвороби, а також про звітність даних про щеплення та ведення їх в електронну систему охорони здоров’я та систему Meddata. Повідомлено про те, що через невірність ведення даних у системі незареєстровано ще 8 тисяч записів про вакцинованих осіб.

Зазначимо, що процес вакцинації від коронавірусної хвороби координується на національному і регіональному рівнях через створення відповідних штабів. В області також діє регіональний штаб щодо проведення кампанії з вакцинації проти коронавірусної хвороби COVID-19, створений в УОЗ.

Загалом, впродовж наради доручено провести аналіз в медустановах, оцінити можливості для зберігання і логістики вакцин відповідно до вимог та визначити наявність і потребу в необхідному холодовому обладнанні. Також дано завдання формувати розширений перелік мобільних бригад з  імунізації, усі члени яких проходитимуть навчання з вакцинації проти CJOVID-19 уже з наступного тижня.

Очільниця УОЗ Ольга Ярмоленко наголосила на тому, що «робота над плануванням вакцинації в області триває щоденно. Нас очікує масштабна кампанія з вакцинації населення і до неї треба готуватися не лише УОЗ, а усім закладам охорони здоров’я. З огляду на таку велику кількість людей, постає необхідність визначення більшої кількості кабінетів щеплення та підготовки відповідного медичного персоналу, зокрема й додаткових мобільних бригад з імунізації.

І поки триває перший етап національної кампанії з вакцинації проти коронавірусу, наші медики й далі продовжують боротися за життя пацієнтів».

Аби заохотити громадян до вакцинації, триває інформаційна кампанія з підтримки вакцинації проти COVID-19. Так, медичні працівники публічно висловлюються на підтримку вакцинальної кампанії. До слова, на фбсторінці управління охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації керівники медичних установ, медичні працівники, лідери громадської думки та інші мотивують своєю позицією у підтримку вакцинації проти COVID-19, беручи участь у флешмобі зі хештегами #вакцинуюсь_від_COVID_19, #вакцинуюсь_від_коронавірусу, #переможемо_пандемію, а також #вакцинація, #коронавірус.

Більше фото - на фбсторінці управління охорони здоров'я


Читайте також