ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Основні напрямки для забезпечення ефективної роботи регіональних рад з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

Такою була тема двогодинної онлайн наради з головами, заступниками голів і секретарями (консультантами) регіональних рад з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ.

Відбулася нарада на комунікаційній платформі ZOOM.

Одразу повідомили, що у заході не прийматиме участь Віктор Ляшко, заступник Міністра – головний державний санітарний лікар України, а також голова Cекретаріату Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу у зв’язку з його хворобою на COVID-19.

Відтак, нараду розпочато з виступу заступниці Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, голови Комітету з регіональної політики Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Інни Драганчук. Вона доповіла щодо взаємодії між Комітетом з регіональної політики Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу з радами регіонального рівня.

Інни Драганчук наголосила на тому, що медична реформа є надважливою, тому необхідно оптимізовувати зусилля, аби забезпечити її реалізацію і у фтизіатричній сфері.

Про інтеграцію пріоритетних цілей в сфері адвокації, комунікації та соціальної мобілізації з питань туберкульозу та валідації елімінації передачі від матері до дитини ВІЛ в річні плани роботи регіональних рад з питань протидії ВІЛ/ТБ розповів Ігор Кузін, заступник Генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», член Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Він повідомив, що невдовзі, в І кварталі 2021 року, на Тернопільщину плановано моніторинговий візит з метою ознайомлення з роботою щодо координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ в області.

Актуалізувала тему «Визначення механізмів, методів, процедур, які можуть та повинні застосовуватися регіональними/ місцевими коордрадами для залучення до їхньої роботи ключових груп і спільнот людей, які живуть із ключовими інфекціями, з урахуванням рекомендацій Глобального фонду, зокрема з урахуванням недопущення конфліктів інтересів», представниця секретаріату Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Любов Кравець, яка головно сформувала пріоритети по взаємодії регіональних рад.

Впродовж наради обговорено питання, що стосуються взаємного впливу двох реформ децентралізації та медицини на регіональному рівні та ОТГ, та досвіду роботи, власне, щодо впливу COVID-19 на доступність і якість сервісних послуг, які надаються уразливим до ВІЛ групам населення, а також щодо організації здійснення моніторингових візитів до координаційних рад нижчого адміністративного рівня та по дотриманню захисту прав уразливих до ВІЛ/ТБ груп населення.

Як для країни, так і області – подолання туберкульозу є питанням національної безпеки і потребує комплексного та міжгалузевого підходу на всіх рівнях. Тому, переконаний, регіональні ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу зможуть своєю роботою повпливати та суттєво змінити ситуацію із захворюванням, покращити ефективність протидії епідемії, залучення громад та спільнот до подолання епідемії туберкульозу, як того вимагають міжнародні стратегії та рекомендації – зазначив заступник голови Тернопільської ОДА Ігор Гайдук.

Участь в онлайн нараді «Основні напрямки для забезпечення ефективної роботи регіональних рад з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу» взяли: заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Ігор Гайдук, очільниця Управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА Ольга Ярмоленко, заступник начальника Лідія Чайковська та завідуюча відділом інформаційно-комунікаційної роботи КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров’я» Наталія Харченко.


Читайте також