ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Казати про новий штам коронавірусу в Індії зарано - епідеміологиня Катерина Сояк

Всесвітня організація охорони здоров’я класифікувала індійський штам коронавірусу як такий, що викликає глобальне занепокоєння. Проте казати про новий штам коронавірусу ще зарано.

Про це в ефірі Громадського радіо розповіла епідеміологиня, директорка Національної експертної групи з інфекційного контролю Катерина Сояк.

«Я не знайшла інформації, що в Індії з’явився кардинально новий штам коронавірусу. Думаю, що в Індії просто склалася така ситуація із захворюваністю та смертністю через умови життя у країні, порушення карантинних обмежень. Казати, що з’явився агресивний та особливо небезпечний штам ще зарано, принаймні, даних у дослідженнях, які б це підтверджували, я не знайшла», — каже епідеміологиня.

Раніше ВООЗ класифікувала як штами, що викликають занепокоєння, ще три мутації — британський, південноафриканський і бразильський. За даними Reuters, деякі попередні дослідження показали, що індійський штам здатен легше поширюватися.

«Є деяка інформація, що дозволяє припустити швидше поширення», — зазначила на брифінгу технічна керівниця ВООЗ по ковіду Марія Ван Керхове.

Також раніше в Індії повідомили про серію інфікувань так званим «чорним грибком» (мукормікозом) серед людей, що лікуються або одужали від COVID-19. Директорка Національної експертної групи з інфекційного контролю Катерина Сояк припускає, що такі випадки міг викликати послаблений імунітет:

«Не можу точно сказати, чи пов’язані ці випадки з новим штамом. Можливо, у людей просто знижений імунітет і вони більш чутливі до цього грибка. Тут складно казати. Ми бачимо, що фіксуються такі випадки, але знову ж таки, інформацію про ці випадки публікують у ЗМІ. Наукових чи медичних досліджень щодо цього я не бачила», — наголосила епідеміологиня.


Читайте також