Ольга Ярмоленко: «Основне завдання, яке поставлено перед госпітальною радою – це напрацювання моделі розвитку медичної галузі нашої області в контексті створення госпітального округу»
Сьогодні, 18 травня, в управлінні охорони здоров’я відбулось перше засідання госпітальної ради при Тернопільській облдержадміністрації.
Постановою Кабінету Міністрів України від 19 червня 2020 р. № 589 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2019 р. № 1074 «Деякі питання створення госпітальних округів» та викладено в новій редакції Порядок створення госпітальних округів.
Також Порядком визначено представників державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, що входять до її складу. Склад госпітальної ради не може перевищувати 21 особу.
Головою госпітальної ради, заступником голови Тернопільської обласної державної адміністрації Ігорем Гайдуком зазначено про те, що «склад госпітальної ради при Тернопільській обласній державній адміністрації, як консультативно дорадчий орган у новій редакцій та Положення про госпітальну раду затверджено розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 30 березня 2021 № 222/01.02-01 «Про внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації від 21 січня 2020 року № 34/01.02-01».
Персональний склад госпітальної ради при Тернопільській облдержадміністрації складає 21 чоловік, серед яких: представники обласної державної адміністрації, обласної ради, закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу, закладів охорони здоров’я, що надають вторинну (спеціалізовану) та третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу, Тернопільського обласного центру громадського здоров’я, Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Тернопільської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я, а також громадськості.
Впродовж засідання госпітальної ради розглянуто питання формування лічильної комісії, заступника голови, секретаря та затвердження графіка засідань госпітальної ради, а також питання щодо співпраці з Проектом USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» щодо проведення апробації методології та інструменту з планування спроможної госпітальної мережі на рівні Тернопільської області та підготовки плану розвитку госпітального округу у середньостроковій перспективі на 2021-2023 рр.
Заступником голови госпітальної ради обрано начальницю управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Ольгу Ярмоленко.
Про те, що у «листопаді 2020 року Проектом USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» обрано Тернопільську область для отримання технічної підтримки щодо планування спроможної госпітальної мережі закладів охорони здоров’я», - повідомив Ігор Гайдук.
- Область співпрацює з Проєктом зі січня по червень 2021 року. Метою співпраці є проведення апробації методології та інструменту з планування спроможної госпітальної мережі на рівні області – додав він.
У співдоповідях виступили представник проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров'я» Владислав Одринський та начальниця Управління охорони здоров'я ТОДА Ольга Ярмоленко.
- Слід зазначити, що з урахуванням розробленої моделі госпітальної мережі будуть сформовані пропозиції та рекомендацій до плану розвитку госпітального округу у середньостроковій перспективі на 2021-2023 роки - наголосив Ігор Володимирович. - План розвитку госпітального округу області буде обговорено і схвалено на засіданні госпітальної ради після завершення роботи Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я.
Відтак, завершуючи перше засідання госпітальної ради, Ольга Ярмоленко зазначила, що «основне завдання, яке поставлено перед госпітальною радою – це напрацювання моделі розвитку медичної галузі нашої області в контексті створення госпітального округу».
За пропозицією Ігоря Гайдука засідання госпітальної ради проводитимуться в останній місяць щоквартально.
Довідково:
До завдань госпітальної ради належить розроблення пропозицій та рекомендацій щодо:
-
визначення спроможної мережі госпітального округу;
-
плану розвитку госпітального округу;
-
реорганізації і перепрофілювання закладів охорони здоров’я, що забезпечують надання вторинної (спеціалізованої) та госпітального етапу екстреної медичної допомоги в межах госпітального округу;
-
переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальному окрузі;
-
інших питань, які належать до компетенції суб’єктів госпітального округу щодо забезпечення надання в ньому медичної допомоги.