ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Понад 220 медиків взяли участь в науково-практичній конференції "Патологія шийки матки та репродуктивне здоров’я жінки"

Науково-практична конференція "Патологія шийки матки та репродуктивне здоров’я жінки" відбулася у конференц-залі КНП "Тернопільська комунальна міська лікарня 2"  сьогодні, 22 листопада під егідою Міністерства охорони здоров'я України, Асоціації перинатологів Тернопільщини, Асоціації акушерів-гінекологів Тернопільщини, Української Асоціації з кольпоскопії та цервікальної патології, Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського МОЗ України та управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації.

У заході взяли участь понад 220 лікарів акушерів-гінекологів, онкогінекологів, лікарів загальної практики - сімейної медицини.

З вітальним словом виступив головний експерт - акушер-гінеколог управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Олексій Федченко. Він зазначив, що "тема науково-практичної конференції - актуальна, адже за цьогорічними підсумками 9 місяців роботи акушер-гінекологічної служби, майже удвічі зросла запущеність на рак шийки матки, на рак молочної залози.  А це говорить про те, що є над чим працювати".

- У цьому вбачається неефективність роботи сімейної медицини - наголосив Олексій Федченко. - Охоплено лише 53% жіночого населення області онкопрофоглядом. Страшної хвороби можна уникнути, якщо вчасно почати здійснювати профілактичні заходи.

Зауважено, що жінки, особливо сільської місцевості, роками не оглядаються гінекологами. Достатньо п’яти років років не огляду, аби виявити рак в запущеній стадії. А починати такі огляди слід регулярно з 22 років або через рік чи два роки після початку статевого життя. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, передракові зміни та рак шийки матки, виявлений на ранніх стадіях, виліковуються у 100% випадків зі збереженням репродуктивної функції жінки.

В Україні 20-30% жінок, у яких виявляють рак шийки матки, вже мають 3-4 стадію захворювання. Це запущена форма раку, вилікувати яку практично неможливо. 15% з цих жінок не проживають і року з моменту встановлення діагнозу.

Модератором науково-практичної конференції "Патологія шийки матки та репродуктивне здоров’я жінки"  виступила доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри акушерства та гінекології ННІ ПО ТНМУ імені І.Я. Горбачевського МОЗ України Алла Бойчук.

Головний експерт - онкогінеколог управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації, завідувач диспансерного відділення КНП  "Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер" Любов Самбор презентувала стан скринінгового обстеження патології шийки матки на Тернопільщині.

Про протоколи лікування  LSIL та HSIL розповіла доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри акушерства та гінекології ННІ ПО ТНМУ імені І.Я. Горбачевського Алла Бойчук.

Кандидат медичних наук, асистент кафедри онкології ТНМУ імені І.Я. Горбачевського МОЗ України, завідувач онкогінекологічним відділенням КНП  "Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер" Дмитро Кривокульський представив доповідь "HOT TOP в онкогінекології 2019 року".

Питання кольпоскопії у діагностиці патології шийки матки деталізувала аспірант кафедри кафедри акушерства та гінекології ННІ ПО ТНМУ імені І.Я. Горбачевського МОЗ України, лікар акушер-гінеколог КНП "Тернопільська комунальна міська лікарня 2" Юлія Якимчук.

Деякі особливості репарації після діатермоконізації шийки матки деталізував кандидат медичних наук, доцент кафедри акушерства та гінекології ННІ ПО ТНМУ імені І.Я. Горбачевського МОЗ України Богдан Бегош.

Які новітні технології використовують для зварювання тканин з застосуванням "патонівської" зварки з метою профілактики кровотеч в оперативній гінекології розповів аспірант Інституту Патона, де він працює по проекту, пов'язаному з технологією зварювання живих ткани (її вже застосували в понад півсотні тисяч операцій в Україні) Дмитро Кункін. У своєму виступі він деталізував особливості зварювання, які уже успішно застосовують у медицині. До речі, Дмитро Дмитрович є одним із авторів запатентованого електрохірургічного генератора для зварювання та різки біологічних тканин.

Про те, які особливості надання адвокатської допомоги в галузі "медичне право"  розповів адвокат, член Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики Національної асоціації адвокатів України Олександр Корнага.

Доктор медичних наук, професор кафедри педіатрії і неонатології ФПДО Львівського національного медичного університету ім.Данила Галицького, дитячий гематолог Леонід Дубей представив доповідь "Академія гомоестазу і тромбозу. Сучасна діагностика, лікування і моніторинг кровотеч в клінічній практиці лікаря".

В рамках науково-практичної конференції "Патологія шийки матки та репродуктивне здоров’я жінки" проведено майстер-клас "Анемія в клінічній практиці лікаря: етіопатогенетична, морфологічна і регенераторна класифікація як ключ до діалогу".

Завтра ж, в рамках заходу, очікується проведення ще одного майстер-класу - "Жива хірургія - гістеректомія з лапаротомним та вагінальним доступом за допомогою патонівської зварки" під керівництвом Алли Бойчук.

 

 

 

 


Читайте також