Регіональні тренери по вакцинації проти COVID-19 провели навчання ще чотирьом мобільним бригадам з імунізації
Нагадаємо, що на цьому тижні завершено навчання чотирьох таких мобільних бригад. Відучора, вони розпочали вакцинацію у медзакладах Бережан, Бучача, Кременця та Чорткова.
Сьогодні, 4 березня, у конференц-залі ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» навчали вакцинації від коронавірусу вакцинами AstraZeneca/Oxford членів чотирьох мобільних бригад з імунізації.
Навчання провели регіональні тренери по вакцинації – лікар дитячої поліклініки КНП «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня» Ольга Андрійчук, сестра медична дитячої поліклініки КНП «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня» Любов Шинкарик та сімейний лікар, директор Великогаївської амбулаторії ЗПСМ Оксана Луцька у співпраці з управлінням охорони здоров'я та регіональною координаторкою вакцинальної кампанії проти COVID-19 на Тернопільщині, експертом за напрямком «Імунопрофілактика та епіднагляд вакцинокерованих інфекцій» Управління охорони здоров'я ТОДА Марією Павельєвою.
Додамо, що двоє мобільних бригад з Тернопільщини брали участь у сертифікованому навчанні під егідою Центру громадського здоров’я спільно з Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в Україні. Вони тривали у лютому. Тоді ж, власне, одна мобільна бригада вивчала спосіб використання, введення й особливості роботи з вакциною Pfizer/BioNTech, інша - з AstraZeneca.
Під час навчань медичні працівники отримують рекомендації щодо консультування до й після вакцинації; як вводити вакцину — правильна техніка та місце; як розраховувати потребу у вакцині та ін’єкційних матеріалах; як безпечно утилізувати використані ін’єкційні матеріали; надання екстреної невідкладної допомоги в разі необхідності тощо.
Йшлося і про звітність даних про щеплення та ведення їх в електронну систему охорони здоров’я.
Нагадаємо, що відповідно до дорожньої карти на першому етапі вакцинальної кампанії проти COVID-19 в області створено 12 мобільних бригад.
Як УОЗ раніше повідомляло, така масштабна вакцинація проводиться вперше. Вона виключно добровільна та безкоштовна. Держава дає можливість громадянам вакцинуватись та відповідно, сприяти формуванню імунітету.
Додамо, старт вакцинальної кампанії в Україні відбувся 24 лютого, в області – розпочато наступного дня, 25 лютого.
До вчора вакцинацію проти COVID-19 у пунктах щеплень на базі медзакладів проводила одна мобільна бригада, від вчорашнього дня – чотири.
Координує процес проведення кампанії з вакцинації оперативний штаб МОЗ із реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації та регіональний штаб щодо проведення кампанії з вакцинації проти коронавірусної хвороби COVID-19, створений в УОЗ.
Більше фото - на фбсторінці Управління охорони здоров'я