УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Управління ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
0352 25-48-76
Новини
14:02, 17 травня 2021
Попри те, що кількість нових випадків коронавірусу знизилася і стабілізувалася у порівнянні з другою половиною квітня, кількість тих, хто потрапив до лікарні з COVID-19 через «швидку», різко зросла.
12:08, 17 травня 2021
Про це йтиме мова в інтерв'ю з медичним експертом UNICEF Ukraine Катериною Булавіновою.
10:40, 17 травня 2021
Вакциновані люди дуже рідко хворіють на COVID-19. А якщо таке трапляється, то переносять хворобу набагато легше і з меншою кількістю ускладнень.
всі новини

МОЗ розпочинає роботу над реалізацією Концепції розвитку системи надання медичної допомоги громадянам, що страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, на 2021-2026 роки

МОЗ розпочинає роботу над реалізацією Концепції розвитку системи надання медичної допомоги громадянам, що страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, на 2021 – 2026 роки. Кабінет Міністрів України розпорядженням №377 схвалив Концепцію на засіданні 28 квітня. Про це повідомила перша заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Садов’як.

«З метою реалізації положень Концепції Міністерство охорони здоров’я України протягом місяця спільно з іншими органами державної влади та інститутами громадянського суспільства розроблятиме деталізований план заходів», – додала Садов’як.

Концепція передбачає реалізацію низки завдань. Зокрема, йдеться про розробку прозорого та неупередженого підходу до процедури ухвалення рішень щодо державної підтримки громадян із рідкісними захворюваннями, проведення епідеміологічного дослідження для отримання даних про такі захворювання в Україні.

Важливим аспектом є забезпечення рівного та своєчасного доступу громадян із РЗ до методів раннього виявлення орфанних захворювань, забезпечення справедливого доступу пацієнтів до лікарських засобів, медичних виробів та продуктів спеціального лікувального харчування, надання якісної медичної допомоги та психосоціальної підтримки громадянам із рідкісними захворюваннями та членам їх сімей.

Велику увагу в реалізації Концепції приділено підвищенню професійної кваліфікації фахівців із ранньої діагностики, профілактиці та лікуванню орфанних захворювань, організації мульти- та міжсекторальної взаємодії громадських об’єднань громадян із такими діагнозами, підвищенню обізнаності населення щодо проблем РЗ та їх профілактики та розвитку міжнародного та наукового співробітництва в сфері надання медичної допомоги громадянам, що страждають на рідкісні захворювання.

Передбачений моніторинг реалізації Концепції за допомогою показників виконання окремих цілей та заходів та щорічне звітування перед Кабінетом Міністрів України про результати.


Читайте також