ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

В Україні розпочалася кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту

В Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Її перший етап охопить дітей віком від 6 місяців до 6 років, які пропустили вакцинацію за Національним календарем.
Як розповідає директорка департаменту охорони здоров’я ТОДА Ольга Ярмоленко, сьогодні на Тернопільщині 5455 дітей, які з певних причин пропустили одну чи більше, необхідних до віку, доз щеплення. З батьками цих дітей будуть контактувати сімейні лікарі. Адже поліомієліт – це невиліковне захворювання, ліків проти якої не існує. Єдиним і безальтернативним захистом є вакцинація.
Проведення першого етапу дозволить захистити дітей від невиліковного паралічу, у разі якщо вони інфікуються поліовірусом.
Для першого етапу кампанії буде використана інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ) французького виробництва у монодозних чи багатодозних флаконах. Вона містить неживі віруси поліо усіх трьох типів.
Держава закупила понад 400 тис. доз такої вакцини для покриття загальних потреб і проведення першого етапу імунізації в межах кампанії.
Як додає медичний директор з поліклінічної роботи Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні Володимир Кучма, щеплення від поліомієліту внесені у перелік обов’язкових гарантованих державою щеплень. Їх можна отримати безоплатно у свого сімейного лікаря або педіатра, якщо вони працюють у закладі, що має договір із Національною службою охорони здоров'я України.
Довідка.
Відповідно до Національного календаря, дітей щеплюють від поліо 6 разів:
• у 2 та 4 місяці від народження — інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) (ін’єкції);
• у 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років — оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ) (краплі). Шести доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту на все життя.

Читайте також