ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
12:20, 14 червня 2022
В умовах війни, як і у мирний час, кров, її компоненти і препарати вкрай необхідні закладам охорони здоров’я. Донорська кров може врятувати пацієнтів онкологічних, хірургічних й опікових відділень у ц..
12:07, 01 червня 2022
До Дня захисту дітей #МОЗ України розповідає, як із медичною системою взаємодіють діти та які послуги можуть отримати та отримують діти для підтримання власного здоров’я та гармонійного розвитку.
10:25, 31 травня 2022
Кожна година, день, місяць та рік без сигарет — крок до покращення здоров’я. Кинути курити — важливе рішення і шанс прожити довге життя з меншою шкодою для здоров’я. Усі види сигарет шкідливі однаково..
всі новини

МОЗ та «Коаліція за вакцинацію» запустили проєкт зі щеплення від COVID-19 літніх мешканців віддалених населених пунктів

МОЗ та «Коаліція за вакцинацію» запустили проєкт зі щеплення від COVID-19 літніх мешканців віддалених населених пунктів 

Протягом січня - березня 2022 року Міністерство охорони здоров'я України та Громадська спілка «Коаліція за вакцинацію», у співпраці з Центром громадського здоров’я МОЗ України, за підтримки Фундації «Кока-Кола» реалізують проєкт з вакцинації проти COVID-19 мешканців віддалених населених пунктів України.

В рамках проєкту «Транспортування мобільних бригад із вакцинації до пацієнтів у важкодоступних населених пунктах в Україні» мобільні бригади працюватимуть у семи західних областях України – Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Тернопільській та Чернівецькій. Увага буде сконцентрована на населених пунктах, де показники охоплення вакцинацією серед людей у віці 60+ найнижчі. 

У Тернопільській області участь у проєкті беруть 6 центрів первинної медико-санітарної допомоги, а саме: КНП  Шумської міської ради "Шумський міський центр первинної медико-санітарної допомоги"; КНП   "Борщівський центр первинної медико-санітарної допомоги"Борщівської міської ради; КНП "Зборівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги" Зборівської міської ради; КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги Козівської селищної ради; КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Бучацької районної ради; КНП "Гусятинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги" Гусятинської райнної ради. 

Загалом участь у проєкті на Тернопільщині беруть 16 об'єднаних територіальних громад, в тому числі 157 віддалених населених пунктів, 166 виїздів заплановано в області в лютому місяці

 

Проєкт має на меті захистити насамперед осіб віком від 60 років, які знаходяться в групі медичного ризику, маломобільних осіб та членів їхніх сімей. Очікується, що його реалізація допоможе наблизити рівні охоплення вакцинацією  проти COVID-19 осіб у віці 60+ у задіяних населених пунктах до показника не менш ніж 60%.

 

Захист населення від COVID-19 – це спільна відповідальність національної та місцевої влади, медичної спільноти та громадськості. Тому завдяки адвокаційній роботі ГС «Коаліція за вакцинацію» до інформаційної підтримки мобільних бригад у важкодоступних населених пунктах долучаються голови ОТГ, старости та інспектори сіл. Вони будуть використовувати всі доступні форми інформування населення про візит вакцинальної бригади (оголошення в людних місцях, вайбер-чати, збори громади тощо). 

Читайте також